Ziya Selçuk Yüz Yüze Eğitimin Detaylarını Açıkladı: Sınıflar İkiye Ayrılacak, 1. Sınıflar Bir Gün Okula Gidecek

16.09.2020
yasin-arrslan
Onedio Editörü
23K
24

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitim programının detaylarını açıkladı. Programa göre okul öncesi ve 1. sınıflar 1 gün eğitim görecek. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada, 'Okul yönetimleri, uyum programının 21-25 Eylül 2020 haftasında hangi gün olacağına öğretmenlerle birlikte karar verecek. Uyum Programı, okul öncesi eğitim kurumlarında 30’ar dakikalık 5 etkinlik saati olacak şekilde 1 gün, İlkokul 1. sınıflarda ise 30’ar dakikalık 5 ders saati ve aralarda 10’ar dakikalık teneffüsler olacak şekilde 1 gün üzerinden planlanacak' dedi.

Sınıflar ikiye ayrılacak

Selçuk sınıfların sosyal mesafeye göre düzenleneceğini şöyle aktardı:

'İmkân ve şartlara göre sınıf mevcudunun sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde iki ayrı gruba ayrılması sağlanıp her grubun okula uyum programının birbirinden farklı günlerde olmasına özen gösterilecek. Teneffüs saatlerinde öğrencilerin sosyal mesafeye uymaları için gerekli yönlendirmeler yapılacak.'

Yüz yüze eğitime katılmayan öğrenciler desteklenecek

Yüz yüze eğitime katılmayan öğrenciler içinde program hazırlanacağını söyleyen Selçuk, 'Ayrıca, veli isteğiyle okula yüz yüze eğitime katılmayan öğrenciler tespit edilerek bu öğrencilerin eğitimlerine yönelik tedbirler okul yönetimleri ve öğretmenlerle birlikte alınacak. Bütün öğrenciler, uzaktan eğitim çalışmalarını düzenli takip etmeleri konusunda yönlendirilip ve desteklenecek. Bu süreçte okullara zorunlu olmadıkça ziyaretçi kabul edilmeyecek, zorunlu durumlarda ise ziyaretçinin kaydı tutularak tedbirler doğrultusunda kabulü sağlanacak' ifadelerini kullandı.

Yorumlar
kakaroshi

Ben özel bir okulda kantin ve yemekhane işletmeciliği yapıyorum. Marttan beri cebe giren yok, ne zaman açılacak bilgi yok, bizim sektör ile ilgili devletin açıkladığı ne bir yardım ne bir ödenek ne de bir kredi yok. Ne yapalım? Taş mı yiyelim? Delikanlı gibi çık ve de ki "Daha grip salgını dönemi var ve bu dönemlerde hazırlığımızı adam gibi yapamadığımız için öğrencilerimizi riske atmak istemiyoruz. O yüzden en erken şubatta açabiliriz okulları" ama yok. Devlet okullarında aynı şekilde işletme yapan arkadaşlarım da var. Ne bir pandemi hazırlığı yaptılar, ne de bir şey. 40 personelim var.

10 ay Önce
devrimcii

Kendini koruyamaz , söyleneni yapmaz , elini ağzına götürür , maske takmayı unutur dediğiniz 1.sınıflar için yüz yüze eğitim yapıyorsunuz ama üniversite öğrencilerine uzaktan eğitim uyguluyorsunuz ki belli bir yaşa gelmiş ve kurallara uyabilecek insanlara bunu yapıyorsunuz. İleri de meslek sahibi olacak olan bu gençlerin bütün emeklerini hiçe sayıyor ve ilkokul 1’e giden küçük çocuklar için yüz yüze eğitim yapıyorsunuz cidden çok gerekliydi evet.

10 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (24)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz