Ziya Selçuk'tan 'Özel Sınıf' Açıklaması: 'Şikayet Edilen Okullar Hakkında Soruşturma Başlattık'

25.08.2019
sadecegeciyorum
Onedio Editörü
37K
8

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk ekranında Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Devlet okullarındaki 'özel sınıflar' hakkında konuşan Selçuk 'Bu okulların tamamına soruşturma başlattık' ifadesini kullandı..

Belli ücretler karşılığında özel sınıflar açan okullar ile ilgili şikayetleri değerlendirdiklerini belirten Selçuk şöyle konuştu 👇

"Okul kayıtlarında zorunlu bağış alınamaz. Özel sınıfla ilgili hangi okulda bu tür fiil işlenmişse bununla ilgili gelen şikayetleri toparlayıp bu okulların tamamına ilişkin soruşturmayı başlattık. Buna asla izin vermeyeceğimizi kararlılıkla ortaya koyduk."

Selçuk, kayıt parasını aldıktan sonra kepenk indiren özel okullarla ilgili ise şu ifadeleri kullandı:

"Binlerce okuldan söz ediyoruz. Bir okulun üzerinden bütün özel okulları yaftalarsak, bu bir gereksiz güvensizlik oluşturur. Ama bu tür bir okul varsa gereğini yapmak ve öğretmenimizi, öğrencimizi mağdur etmemek için tedbirimizi almamız bizim sorumluluğumuz. Biz bu olayında farkındayız. Haftalar önce gelip bu kurumla ilgili gereken işlemler, soruşturmanın yapılması ve riskli olan okullarla ilgili çalışmamız var. Soruşturma başlatıldı."

 

Yorumlar
baboshako

Fos çıktı bu adamda

4 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (8)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz