Zamcık mı? Zamların Mini Mini Yapıldığını Savunan AKP Milletvekili Hüsnüye Erdoğan'a Tepkiler Yükseldi

15.10.2021
aburoski
Onedio Editörü
22K
57

Kanal 42 TV'de yayınlanan Sümen Altı programına konuk olan 25. ve 26. dönem AK Parti Konya Milletvekili Dr. Hüsnüye Erdoğan, doğalgaz, elektrik ve akaryakıta muhalefetin büyüttüğü ve sürekli dile getirdiği kadar bir zam gelmediğini savununca tepki çekti. Gelin detaylara bakalım!

"İşsizlik yok, iş beğenmiyorlar." , "Yoksulluğu oradan kaldırdık." gibi açıklamalarla toplumun içinde bulunduğu geçim sıkıntısı gözardı edilerek vatandaşlar her fırsatta Türkiye'nin ekonomisinin iyi olduğuna inandırılmaya çalışılıyor.

Ülkedeki işsizlik sorunu artık insanların temel insani ihtiyaçlarını gideremeyeceği seviyelere gelmiş durumdayken bir de üstüne her gün zamlarla uyanıyoruz. Örneğin her sene en az 10 kere doğalgaza yapılan zamlarla cebimizdeki paranın eridiğini izliyoruz.

Tabii halk bu sıkıntıların içinde yaşamaya çalışırken her zamanki gibi birileri bu zamları meşru kılmak için çeşitli açıklamalar yapıyor. Onlardan biri de 25. ve 26. dönem AK Parti Konya Milletvekili Dr. Hüsnüye Erdoğan.

Kanal 42 TV'de yayınlanan Sümen Altı programına konuk olan Erdoğan, gazeteciler Mücahit Enes Turbil ve Emre Özgül'ün sorularını yanıtladı.

Erdoğan, doğalgaz, elektrik ve akaryakıta muhalefetin büyüttüğü ve sürekli dile getirdiği kadar bir zam gelmediğini savundu.

Doğalgaz fiyatlarından örnek veren AK Partili Hüsnüye Erdoğan, şöyle konuştu:

'Geçen yıl doğalgazın birim fiyatı 1.99'du, şuanda 2.33. Doğalgaza zam gelmiştir ama mini mini gelmiştir. Avrupa'ya bakıyorsunuz, İngiltere'ye vesaire… Hollanda, İsveç'te 3 kat artmış fiyatı. Elektrik ile ilgili de fiyatlar en az Türkiye'de. Avrupa ülkelerinde fiyatlar iki katı. Türkiye, pandemi sürecinde kazananlar sınıfında yer aldı. Bunun en güzel örneği de büyüme rakamları. Yahu kardeşim büyüyen bir ülkeyiz yani. Doğalgaz ve elektrik zammını muhalefetin şişirdiğini düşünüyorum. Zam yapılmıyor değil, yapılmak zorunda. Girdi neyse, bir miktar yansıması olacak. Kaleciye top gelince biraz yumuşatır ya göğsüyle, hükümet şuan aynen öyle yapıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın ben biliyorum, onun şefkatini, merhametini, milletimize olan sevgisini, bağlılığını, sevdasını… O, topu alıp, biraz göğsünde yumuşatıyor. Taşıyamayacak hale gelince de yükü mecburen yansıtıyor'

O anları buradan izleyebilirsiniz;

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

Bu arada hemen konut doğalgazının bu yıl ne kadar arttığına bakalım: 1 Ocak 2021'den itibaren Haziran'a kadar her ay %1 oranında zam yapılırken Temmuz ayında birden %12 zamla karşılaştık. Aynı ay elektriğe de %15 zam uygulandı.

Sosyal medya da bu yorumları yanıtsız bırakmadı.

Bu açıklamadan sonra Levent Kırca'nın o meşhur "Zamcık" repliği geldi aklıma...

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

Yorumlar
dincer-kok

George Orwell - 1984 ve Hayvan Çiftliği - Bu 2 kitap sanki akp için yazılmış. Şakşakçılar, koyunlar ...

1 ay Önce
ali_anadolu

Nasıl yalakalık yapacağını da şaşırmış hanımefendi. Asgari ücret ne kadar desen bilmez ama sorsan İskandinav ülkelerinden birinde yaşadığımızı iddia eder

1 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (57)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz