Yurtta Kalan Bir Lise Öğrencisinin Kahreden Doğum Gününü Görünce Uzaklara Dalıp Derin Bir ‘Ah’ Çekeceksiniz!

25.11.2021
yilbasisusu
Onedio Editörü
103K
18

Twitter'da bir kullanıcı 'Kardeşim lisede yurtta kalıyor. Bugün doğum günüydü oda arkadaşları sürpriz yapmış şu sefalete bakın çok üzüldüm bu fotoğrafa gözlerim doldu' diyerek kardeşinden gelen bir fotoğrafı paylaşınca hepimiz hayatımızı tekrar sorguladık...👇

Kaynak: @disisi35

Ülkemizde özellikle de son yıllarda en çok konuşulan konu ekonomi biliyorsunuz ki. Kimse durduk yere bu konuyu konuşmuyor elbette.

Alım gücünün korkutucu derecede düşmesi hepimizin hayat standartlarını derinden etkiliyor. Olan da en çok gençlere, gençliğimize oluyor.

Ekonomik sıkıntılardan dolayı bırakın bir hobi edinmeyi, bir insanın hayatındaki belki de en özel günü olan doğum günlerini bile kutlayamıyor gençler.

Twitter’da @disisi35 adlı bir kullanıcının kardeşi de aynı durumdan muzdarip olmuş.

Her ne kadar bir yandan içimizi ısıtan bir görüntü olsa da, sizlere fakirliği güzellemeyeceğiz. Çünkü bizlere, bu ülkenin gençlerine reva görülen bu olmamalı!

Tabii duruma pek çok tepki de geldi. Gelin derinlemesine bakalım tüm yorumlara…👇

  1. Zaten bu bile özetliyor durumu.

  2. Evet, bize bir gençlik borçlusunuz.

  3. Elbette ki bu anlar çok kıymetli, çok özel ancak bu yaştaki bir çocuk hatta herhangi bir birey çok daha iyisini hak etmez mi?🥺

  4. Beterin beteri var demek ki. 😥

  5. Kelimelerin bittiği yerdeyiz.👇

  6. Bize layık görülen bu mu gerçekten?

  7. 👇😥

  8. Bu alıntı beni mahvetti...

  9. Artık maalesef ki böyle şeyler bizler için 'lüks'!

  10. Gerçekten de öyle...

  11. Yitip gidiyor...

  12. Zaten aslında tüm mesele de burada başlıyor. Pek çok yurdun sıkı, yönetim politikaları olduğunu ve durumun aslında yalnızca bu ekonomiye özgü olmadığını biliyoruz.

  13. Ancak dünyanın pek çok farklı yerinde akranları rahatça birbirlerine doğum günü hediyesi olarak birbirinden şahane şeyler alabilirlerken,

  14. Bizim çocuklarımız neden çöp poşetinin üstünde cips yemek zorunda? Elbette ki bu şartlar altında bile gençlerimizin birbirilerine bu özeni göstermeleri çok değerli.

  15. Ancak çok daha iyisini hak etmiyorlar mı sizce de?

Siz ne düşünüyorsunuz? Haydi yorumlara!

Yorumlar
selmaarslanta

Yurtta çocuklar televizyonun karşısına dizilmiş oturuyorlar, karşınızda reklamlara çıkan çocukların elinde çikulatalar, püskevitler birbirlerine ikram ediyorlar, birbirleriyle yiyorlar şakalaşıyorlar. o çocuk aklından geçiriyor "benim de bir çikulatam olsa, benim de bir püskevitim olsa" diyor, anne bana niye almıyorsunuz diyor, bizde niye yok diyor.

6 gun Önce
jjall

siktiriboktan bi pasta olmuş 150 Lira. Nasıl alsın mamsumlar :( Çok yazık oldu bu gençliğe

6 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (18)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz