Yaz Aylarında Kendilerini Güvende Hissetmedikleri İçin Şort, Etek ve Elbise Giyemeyen Kadınların Söylediklerine Kulak Veriyoruz!

08.07.2020
aburoski
Onedio Editörü
125K
158

Çirkin bakışlara maruz kalmadan şort giymek istiyorum artık!

Kış mevsimini arkamızda bırakıp yaz aylarının kavurucu sıcaklarıyla günlerdir baş etmeye çalışıyoruz. Oturduğumuz yerde bile terden su oluyoruz. Neredeyse evde çıplak dolaşma kıvamına bile geldik.

Haliyle de insanlar bu sıcaklarda daralmayacakları, rahat hissettikleri kıyafetleri tercih ediyor. Fakat biz kadınlar için durum pek öyle değil.

Yani istediğimiz kıyafetleri bu kavurucu sıcaklarda giyemiyoruz. Saatlerce ne giyeceğimize dair dolabın karşısında düşünüp duruyoruz. Bu, sıradan bir kararsızlık değil elbette. Tamamen dışarıda sözlü ve fiziksel tacize maruz kalmamak için sarf ettiğimiz bir çaba.

Uçuşan elbiseler, istediğimiz boyda rahat etekler ve şortlar giymek istiyoruz fakat dışardaki "kötülüklerden" nasibimizi alacağımız için daha "güvenli" hissedeceğimiz kıyafetler seçmek zorunda kalıyoruz.

Teyzesi, amcası, dayısı, ünlüsü bir olmuş eteğimizin şortumuzun boyutuna karışmak, "cıks cıks" demek için sırada bekliyor. E bunlarla da karşılaşmamak için çoğumuz günlük hayatımızda bu yaz aylarında şort etek ve elbise tercih edemiyor.

Twitter'dan "@_remyener" isimli kullanıcı da bu konuyla ilgili rahatsızlığını dile getirdi. Şort giydiğinde kendisini güvende hissetmediğini söyledi.

Ardından diğer kadınlar da "kısa/açık" kıyafet giydiklerinde yaşadıkları durumları ve hislerini anlattı.

Bu konu çok can sıkıcı değil mi? Erkekler istedikleri her şeyi giyebiliyorken kadınlar taciz edilmemek için saatlerce kıyafet seçmek zorunda...

Yorumlarda konuşalım!.

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
muhammed-gungor1

Kızları bırak bize bile yapıyorlar her sabah namazına kaltığımda sizin evin ışığı niye yanıyor dedi sen gecenin köründe ibadete kalkıp milletin evini mi izliyorsun dedim daha gelmez oldu adam bu sikik dincilere ve sapık arap dinlerine saygı duyduğunuz her an bu durumu kabullenmiş oluyorsunuz ya saygı duymayın yada bu tacizlere alışın

4 hafta Önce
haralagurele

Yıllarca giyemedim şort ve etek. bütün yaz mersin sıcağında pantolonla gezdim. sırf bu yüzden dışarı bile çıkamadım doğru düzgün. hem bembeyaz bir tenim var hem de şort giyince iyice belli oluyordum. başka kızları göre göre eee yeter lan dedim giymeye başladım. birbirimizde cesaret bulacağız. böyle böyle daha görünür ve kabul edilebilir olacağız. meydanları bunlara bırakamayız. isteyen istediğini giyecek. hala çevremdekilerle mücadele ediyorum. bu giyilir mi, böyle işe gidilir mi, bacaklarında selülit var nasıl giyiyorsun. giyiyorum kardeşim pişik olmayacağım sizin yüzünüzden.

4 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (158)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz