Yavaş'tan Çocuk Koruma Evi Açıklaması: 'Söylemek İstemiyorum ama Tecavüz Vakası Var Ortada, Konuşturmayın Beni'

11.09.2019
nihat
Onedio Editörü
57K
45

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı'na, çocuk koruma evlerinin kapatılmasıyla ilgili tartışmalar damgasını vurdu..

Başkan Mansur Yavaş, konuyla ilgili kendisini eleştiren AKP'li Mamak Belediye Başkanı Murat Köse'ye 'Söylemek istemiyorum ama tecavüz vakası var ortada. Konuşturmayın beni.' dedi.

Köse, 11 çocuk koruma evinden 10'unun kapatıldığını söyledi

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı'nda, gündeme damgasını çocuk koruma evlerinin kapatılması tartışması vurdu.

AKP'li Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, 11 çocuk koruma evinden 10'unun kapatıldığını ve 44 çocuğun evlerinden tahliye olduğunu söyledi.

Köse, Yavaş'ın buradaki tahliyeleri durduracağını söz vermesine rağmen bunu yapmadığını da ifade etti.

'Sen çocukları seviyorsun da biz mi sevmiyoruz?'

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

'Kanuna uymak istiyoruz, sizin çıkarttığınız kanuna'

Mansur Yavaş, Köse'nin kendisine yanıt vermesi üzerine şunları söyledi:

''Söylemek istemiyorum da tecavüz vakası var ortada. Konuşturmayın beni. Gel ben sana belgesini vereyim. Sen çocukları seviyorsun da biz mi sevmiyoruz. Çocukları sen düşünüyorsun da biz mi düşünmüyoruz. Kanuna uymak istiyoruz, sizin çıkarttığınız kanuna.''

Yavaş'ın, ikinci kez söz isteyen Köse'ye 'Çocukları istismar ediyorsunuz' diyerek söz vermemesi üzerine AKP grubu toplantıyı terk etti.

Yorumlar
arsenic

Tecavüzcüleri koruyup, kollayan ve aklayan, kendi çıkarları için anayasayı bile değiştirirken; tecavüzcülere caydırıcı, engelleyici bir adım atmayanlari, Ensar Vakfı denen pedofıli yuvasını senelerce destekleyip, tecavüzler ortalığa saçılınca “bikereden bişey olmaz”a getiren, utanç müzesi haline getirmeleri gereken Ensar Vakfı’nı hala faal çalışmasına izin verip, milletle dalga geçercesine para akıtmalarını unutmadık! Unutmayacağız!

4 gun Önce
gunesliler

işte senin bunları söylediğin ülkede, askeri okullar neden kapatılmıştı diye sorasım geliyor. ama sebebinin senle alakası yok. soru yanmış ampullü partide.

4 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (45)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz