Yavaş'tan Çocuk Koruma Evi Açıklaması: 'Söylemek İstemiyorum ama Tecavüz Vakası Var Ortada, Konuşturmayın Beni'

11.09.2019
nihat
Onedio Editörü
58K
38

 

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı'na, çocuk koruma evlerinin kapatılmasıyla ilgili tartışmalar damgasını vurdu..

Başkan Mansur Yavaş, konuyla ilgili kendisini eleştiren AKP'li Mamak Belediye Başkanı Murat Köse'ye 'Söylemek istemiyorum ama tecavüz vakası var ortada. Konuşturmayın beni.' dedi.

Köse, 11 çocuk koruma evinden 10'unun kapatıldığını söyledi

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı'nda, gündeme damgasını çocuk koruma evlerinin kapatılması tartışması vurdu.

AKP'li Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, 11 çocuk koruma evinden 10'unun kapatıldığını ve 44 çocuğun evlerinden tahliye olduğunu söyledi.

Köse, Yavaş'ın buradaki tahliyeleri durduracağını söz vermesine rağmen bunu yapmadığını da ifade etti.

'Sen çocukları seviyorsun da biz mi sevmiyoruz?'

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

'Kanuna uymak istiyoruz, sizin çıkarttığınız kanuna'

Mansur Yavaş, Köse'nin kendisine yanıt vermesi üzerine şunları söyledi:

''Söylemek istemiyorum da tecavüz vakası var ortada. Konuşturmayın beni. Gel ben sana belgesini vereyim. Sen çocukları seviyorsun da biz mi sevmiyoruz. Çocukları sen düşünüyorsun da biz mi düşünmüyoruz. Kanuna uymak istiyoruz, sizin çıkarttığınız kanuna.''

Yavaş'ın, ikinci kez söz isteyen Köse'ye 'Çocukları istismar ediyorsunuz' diyerek söz vermemesi üzerine AKP grubu toplantıyı terk etti.

Yorumlar
arsenic

Mansur Yavaş’ı siyasetçi olarak çok beğeniyorum. Eli, yüzü, üslubu, duruşu çok, çok düzgün, güven veren bir adam. Badem bıyıklı, karbonhidrat tipli, insana hiç güven vermeyen, siyasetçiden çok at hırsızına benzeyen vasıfsızların yanında adeta ay gibi parlıyor adam. Umarım bi komploya falan kurban gitmez de çok daha yüksek mevkiilere gelir. Bu adamı yedirmeyelim, sahip çıkalım.

4 ay Önce
eurus

Son çeyrek asırda Ankara'nın "başına gelen" en güzel şeysin sen sayın Mansur Yavaş.

4 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (38)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz