Valilik Soruşturma Başlattı: Manisa Alaşehir'de Türk Bayrakları Caddeye Serildi Araçlar Üstünden Geçti

28.10.2020
batuhan
Onedio Editörü
47K
34

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde Cumhuriyet Bayramı öncesi bayrak krizi yaşandı. Bayram etkinlikleri kapsamında dolaştırılması planlanan yüzlerce metre uzunluğunda, üzerinde Atatürk posterlerinin de bulunduğu Türk bayrağının cadde boyunca yere serilmesi ve üzerlerinden araçların geçtiği görüntüler üzerine adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Türkiye genelinde pandemi önlemleri kapsamında Cumhuriyetin ilanının 97'nci yılı kutlamaları için hazırlıklar yapılırken, Manisa'nın Aleşehir ilçesinde bayrak krizi yaşandı.

Bayram kutlamaları kapsamında dolaştırılması planlanan ve bin metre uzunluğunda olduğu belirtilen, üzerinde Atatürk'ün posterlerinin de bulunduğu Türk bayrağının İstiklal caddesi boyunca yere serilerek yapılan hazırlıklar, vatandaşların büyük tepkisine neden oldu. Cadde üzerinden seyreden bazı araçların üzerinden geçtiği bayrak, bir süre sonra toplatıldı.

Sosyal medya ve bazı basın yayın organlarında yer alan görüntülere vatandaşlardan tepki içerikli yorumlar yapıldı. Olayda kurusu bulunan kişilerin tespit edilmesi amacıyla adli ve idari soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Yorumlar
bolsevik

BAYRAĞI YERE KOYANIN A..KOYAYIM... O GÜZELİM BAYRAĞI GÖREREK ÜSTÜNDEN GEÇENİN 7 SÜLALESİNİ S....KEYİM

4 hafta Önce
reshontheway

Biri gider abasının üzerine serer diğeri yollara serer... Ülkenin tüm manevi değerleri tüketildi, sıradanlaştırıldı artık. El birliği ile bunu yaptık maalesef.

4 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (34)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz