Ümit Özdağ'dan Nagehan Alçı'ya: 'Son 10 Yılda Türkiye'deki Gerilimin Mimarlarından Birisiniz'

13.10.2021
emre-ordu
Onedio Editörü
21K
20

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, gazeteci Nagehan Alçı'ya “Ben sizi son 10 senede Türkiye’deki toplumsal gerilimin mimarlarından biri olarak görüyorum' dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Habertürk TV yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özdağ'ın, Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın bir sorusuna verdiği yanıt stüdyoda gergin anların yaşanmasına neden oldu.

2023 seçimlerine giderken toplumsal gerilimin artmasıyla çatışmalar yaşanabileceğini ve muhalefetin parlamenter sisteme dönüş için iktidarı ikna etmesi gerektiğini söylediğini hatırlatan Alçı, 'Siz de parti programına çok güçlü bir şekilde parlamenter sisteme geçişi yazdınız. Dolayısıyla sizin sistem değişikliği ile ilgili öngörünüz nedir? Nasıl bir yol haritanız var? sorularını yöneltti. 

'Nagehan hanım sizin bu tespiti yapmanızı değerli buluyorum' diyen Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

Türkiye'nin toplumsal gerilimin zirvesini yaşadığını ifade etmeniz önemli. Çünkü ben sizi son 10 senede Türkiye'deki toplumsal gerilimin mimarlarından birisi olarak görüyorum. Bu 10 sene içerisinde Erdoğan'ın toplumu germe, düşmanlaştırma, yabancılaştırma ve kavgaya hazırlama politikalarının öncü isimlerinden birisi oldunuz. Ama şimdi galiba tehlikeli bir oyun oynadığınızı gördünüz ki artık parlamenter demokrasiye dönelim diyorsunuz.'

Alçı'nın bu sözlere itiraz etmesiyle stüdyoda tansiyon yükseldi.

İşte o anlar 🎥

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

Yorumlar
jak

E adama soru sordun o da haklı ve çok doğru bir cevap verdi, her şey bu kadar ortadayken daha neyin tantanasını yapıyorsun ak kaşarı.

1 hafta Önce
darkosman

Nagi noldu..dönüşü olmayan yola girdiğini yüzüne söylemeleri gerdi seni biraz? Yok öyle geri dönüş..

1 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (20)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz