Türkiye Uzay Ajansı 'Ay Hedefi' İçin İş İlanı Açtı: Garson ve Temizlik Görevlisi Aranıyor

23.02.2021
yasin-arrslan
Onedio Editörü
32K
36

İlk hedefi Ay görevi olan ve  10 yıl içinde 10 bin uzman alınacağı açıklanan Türkiye Uzay Ajansı, 4 temizlik görevlisi, 2 garson olmak üzere toplam 6 “Destek Personeli” almak için ilan yayınladı.

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, önceki gün yaptığı açıklamada Milli Uzay Programı’ndaki hedeflere ulaşmada insan kaynağının önemine dikkati çekti. “Uzay alanında 10 yıl içinde en az 10 bin uzman” hedefi koydu.

Uzay Ajansı alımlara destek personeliyle başladı.

Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı, 4 temizlik görevlisi, 2 garson olmak üzere toplam 6 Destek Personeli almak için ilan yayınladı.

İlan Resmi Gazete'de yayımlandı

Resmi Gazete'de yayımlanan ilanda, işe alım yöntemi olarak kura ve mülakat olarak gösterildi.

Uzay Ajansı'na alınacak temizlik görevlisi ve garsonlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde İŞKUR üzerinden alınacak.

Birinci hedef ay

TUA Başkanı Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Milli Uzay Programı’nda birinci hedefin Ay görevi kapsamında ateşlenecek milli ve özgün hibrit roketin yapımı olduğuna açıklamıştı.

Yorumlar
metin-akalp

Meğer uzaya çıkmak için her şeyimiz tammış. Garsonla temizlikçimiz eksikmiş. Ülkemizi küçümseyen vatan hayınları görün de utanın.

1 ay Önce
memduh-basgan

10 seneyi de 4 temizlik görevlisi, 2 garson ile bitirirler zaten. Onlar da orada duran 4 boş işler müdürünün gotunu temizler artık. Uzaya ayrılan bütçe 5.4 milyon dolar, astronot kıyafeti 12 milyon dolar. Bütçeyi versek kıyafetin yarısını alırız. Üstte var, altta yok! Astronot bile bizden aq. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank "uzayda da ülkemizin hak ve menfaatlerini koruyacağız." demiş. Anlaşılan ahalinin gotunden düşen beyaz donu, astronot kıyafeti olarak pazarlayacaklar.

1 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (36)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz