Türkiye Geneli Sokağa Çıkma Yasağı Başladı: Sokaklar Sokak Hayvanlarına Kaldı

21.11.2020
yasin-arrslan
Onedio Editörü
21K
17

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında, 81 ilde yarın saat 10.00'da sona ermek üzere sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Saat 20.00'da başlayan sokağa çıkma sonrası sokaklarda sadece sokak hayvanları kaldı.

İçişleri Bakanlığının genelgesiyle, yeni bir karar alınıncaya kadar, hafta sonları saat 10.00­20.00 dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

İlk sokağa çıkma yasağı ise bu akşam 20.00'da başladı.

Sokağa çıkma yasağının başlamasının ardından dışarıda yasaktan muaf tutulan kişiler dışında kimse kalmadı.

Vatandaşlar sokağa çıkmayınca da sokak havyanları şehirlerde özgürce dolaşabildi.

Sokağa çıkma yasağının ilk gününde ajansların objektiflerine yansıyan ilk kareleri derledik👇

Yorumlar
giizemal

Yalvarırım bu yorumu gören 1 kişi bile olsa, yediklerinizden arta kalanlar bile olur bir kabın içine koyup kapının önüne bırakıverin bu kimsesiz canlar için. Hiç olmadı bayat ekmekleri hafif ıslatın biraz yoğurtla karıştırın koyun 1 lokma mamanın değerini sokakta açlıktan ağlayan bu canlar anlar. Okuyup "başkası koyar zaten" demeyin siz koyun evinizin, yaşadığınız yerin önüne. Lütfen.. 🙏🏻

4 gun Önce
stpanda

sokak hayvanlarına kaldı da lütfen bir kap ta yemek bırakın evinizin yanına ya da çöpün köşesine. kaynamış tavuk ciğeri, peynir, yumurta vb. onlar için cidden büyük fark yaratırsınız. kışın uzun süre yemek yemediklerinde soğuktan ve gıda yetersizliğinden ölebiliyorlar. lütfen siz de bir el atın, mahallenizdeki kediler, kuşlar, yavrular aç kalmasın.

4 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (17)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz