Türkiye'de Koronavirüsten 24 Saatte 27 Kişi Daha Hayatını Kaybetti

22.05.2020
emre-ordu
Onedio Editörü
5K
10

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre Türrkiye'de koronavirüsten son 24 saatte 27 kişi hayatını kaybetti, 952 yeni vaka tespit edildi.

Türkiye'de son 24 saatin koronavirüs verileri açıklandı. Sağlık BakanI Fahrettin Koca'nın paylaştığı tabloya göre, 27 kişi daha hayatını kaybetti, toplam can kaybı 4 bin 276'ya yükseldi.

Yeni tespit edilen vaka sayısı 952, toplam vaka sayısı 154 bin 500 olarak bildirildi.  Bin 121 kişi iyileşirken, bu alandaki toplam sayı da 116 bin 111'e çıktı. 800 kişinin tedavisi yoğun bakımda sürüyor.

Bugünkü Kovid-19 tablosu

"Destek tedavisine ihtiyaç duyanların sayısı azalıyor"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısının bugün de binin altında geldiğine, ayrıca destek tedavisine ihtiyaç duyanların sayısının azaldığına dikkat çekti.

Koca,Twitter hesabından "Artan test sayısına rağmen yeni vaka sayısı 1.000'in altında. Destek tedavisine ihtiyaç duyanların sayısı azalıyor. Yeni hayat tarzımız: Kontrollü sosyal hahat, hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe" dedi.

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
kalbi-kirik-hayalperest

Asıl bomba 1 Haziran'dan sonrasını bekliyorum. 2. Korona virüsüne girişimizin tarihi çok uzun sürmeyecek. Kişisel görüşüm bu.

1 hafta Önce
cagirmayin-gelmeyecegim

Maalesef bende öyle olacağına inanıyorum . Awm ler dolu herkes sokaklarda . Bugün ilaçlarımı almaya gittim trafikten çıkamadım . O nasıl kalabalık ve eminim herkes önceden bayram kutlamaya gitti birbirine . Corona bu kadar cahille daha çok fink atar

1 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (10)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz