Trump'ın Yasaklayacağını Söylediği Çinli TikTok'a Microsoft Talip Oldu

01.08.2020
dnizgk
Onedio Üyesi
6K
9

**Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Microsoft'un, Çinli TikTok uygulamasını satın almak için görüştüğü iddia edildi. ABD Başkanı Trump'ın "yasaklamaya hazırlanıyoruz" dediği.****TikTok uygulaması,.**kullanıcılarının bilgilerini Çin yönetimine bildirmekle suçlanıyordu..

Euronews'un New York Times'tan aktardığı habere göre, söz konusu satın almaya yönelik görüşmelerin, ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'u yasaklamaya yönelik adımlar atmayı değerlendirdiklerini açıklamasının hemen ardından gündeme geldiği ifade edildi.

Microsoft'un, TikTok uygulamasını satın almak için görüşmelerde bulunduğu, sürecin hangi aşamada olduğunun ise bilinmediği kaydedildi.

Sabah saatlerinde açıklama yapan Başkan Donald Trump, Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok’u yasaklamak için kararname imzalayacağını açıklamıştı.

Florida ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilere açıklamalarda bulunan ve TikTok'a karşı alınacak önlemleri uzun süredir düşündüklerini vurgulayan Trump, "TikTok'u ABD'de yasaklayacağız." ifadesini kullanmıştı.

TikTok'tan Trump'a yanıt: Buradayız, hiçbir yere gitmiyoruz

Dünya çapında 800 milyon aktif kullanıcıya sahip olan TikTok'un, kullanıcılarının kişisel bilgilerini Çin yönetimine bildirdiği iddia ediliyor.

Çok sayıda Amerikalı uzman, firmanın ABD'nin ulusal güvenliğine tehdit oluşturduğu yönünde görüş bildiriyor.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da temmuz başında TikTok uygulaması da dahil olmak üzere Çin menşeli sosyal medya uygulamalarını yasaklamayı planladıklarını açıklamıştı.

Euronews ve.Sputnik Türkiye

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
dr.d

Kadın Tik Tok yaratıcılığın yeridir diyor.Meme,göt açıp kameraya dans etmek yaratıcılıksa.....

3 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (9)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz