Telegram'dan İlk Mesajını Paylaştı: Erdoğan'dan Kuraklığa Karşı Bilinçli Tüketim Çağrısı

13.01.2021
nihat
Onedio Editörü
5K
11

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde katıldığı Telegram'dan ilk mesajını paylaştı. Erdoğan,  'Adeta 100 yılda bir görülen bir kuraklık tehdidi karşısında hep birlikte tedbir almamız gerekiyor' dedi.

Erdoğan, geçtiğimiz günlerde mesajlaşma uygulaması Telegram'a katılmıştı. Erdoğan bugün, Telegram'dan ilk mesajını kuraklık konusunda paylaştı.

“Malumunuz, son haftalarda yağışlar maalesef zayıf seyrediyor. Adeta 100 yılda bir görülen bir kuraklık tehdidi karşısında hep birlikte tedbir almamız gerekiyor. Biz geçtiğimiz 18 yılda 600 baraj, 590 hidroelektrik santralı, 262 içme suyu tesisi ve daha birçok eser inşa ederek su kapasitemizi hemen her bölgemizde en üst seviyeye çıkardık. Bu alanda çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Ancak mevcut kaynakların en iyi kullanımının asıl yolu, tasarruf ve bilinçli tüketimden geçiyor. Bu anlamda devlet-millet el ele, inşallah yağışların da artması temennisiyle bu zorlu dönemi aşacak, daha güçlü yarınlar için mücadelemize devam edeceğiz.”

Yorumlar
corpse-bride

aksarayın musluklarını kapa önce

4 gun Önce
gollum

Reis hani 2040'a kadar kuraklık riski yoktu? Hani o "çılgın" projeleriniz ile İstanbul'un su sıkıntısını onlarca yıl çözmüştünüz? :) Ulan yine mi kandırıldık :)

4 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (11)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz