Sızdırılan Twitch Bilgilerine Göre Yayıncıların Bir Servet Kazandığı Belirtildi: Türk Yayıncılar da Var!

Kapak Görseli

Twitch, geçtiğimiz gün belirsiz kişiler tarafından hacklendi. İnternete yüklenen 125 GB'lık dosyaya göre kullanıcıların bilgileri sızdırıldı. Ayrıca Twitch'ten yayıncıların kazandığı paralarda sızdırıldı.

Twitch, kimliği belirsiz kişiler tarafından hacklendi.

Dünyanın en popüler yayın platformlarının başında gelen Twitch, oyuncular ile yayıncıları buluşturuyordu. Bu anlamda dünyanın en büyüğü olan şirket, bugün büyük bir iddia ile karşı karşıya.

Kimliği belirsiz kişiler tarafından sızdırılan 125 GB'lık veriye göre Twitch'in 3 yıllık community geçmişi, yayıncıların kazancı ve kullanıcıların bilgileri internete düştü.

Yayıncıların gelirleri ortaya çıktı.

İlgili twit silinmiş ya da sahibi tarafından gizlenmiş.

Twitter'da KnowSomething tarafından yapılan paylaşımda dünyaca ünlü yayıncıların Eylül ayındaki kazançları gözüküyor. Bu yayıncıların kazançlarına bağış ve sponsorluk gibi kalemler dahil değil.

Twitch üzerinden en çok gelir elde eden 1000 yayıncının gelir miktarları, sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. Ülkemizden de birçok yayıncının geliri maalesef ki sızdırıldı.

İddialara göre Elraenn, 511.062$ kazandı.

Sızdırılan verilere göz attığımız zaman ülkemizin sevilen yayıncısı Elraenn'in tahmini olarak 3 yıllık süreçte sadece Twitch'ten 511.062$ kazandığı görülüyor.

Sızdırılan bilgilere göre diğer Türk yayıncıların kazancı ise şu şekilde;

Jahrein: 364.441$

Kendine Müzisyen: 312.742$

wtcN: 255.411$

Pqueenn: 242.248$

Verilerin doğruluğu bilinmiyor.

Henüz Twitch kanadından bu sızdırma olayı hakkında bir açıklama gelmedi. Fakat sızdıran kişi, bunun sadece bir başlangıç olduğunu belirtiyor.

Yurt dışındaki büyük yayıncılarından bazıları bu sızdırmayı doğrularken, bazıları da bunun bir yalan olduğunu söylüyor. Umarız ki bu sızdırma en kısa sürede sona erer ve Twitch tarafından olay hakkında bir açıklama yayınlanır.

İlginizi Çekebilir

YORUMLAR
06.10.2021

Yorumlarda niye bu kadar ağlanmış ve taraf tutulmuş anlayamadım. Birisi "vasıfsız" damgası vurmuş, birisi çıkmış "Elraenn hakkediyor ama gerisi boş" demiş. Arkadaşlar, bu insanlar zorlamı yayınlarını size izletiyor, zorlamı size bağış attırıyor? Salak mısınız lan!? Bir insanın, bir fikrin bu kadar kölesi olmayın la. Sizin de mizacınız iyiyse, kendinize güveniyorsanız açın yayın. Belki izlenir ve siz de kazanırsınız. Sizin iş haterlıktan çok "kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş" olayına dönmüş. Bu arada Toqtir, Twitch'in Allah'ı.

07.10.2021

boş yapma boş samet.

06.10.2021

Yani şu paralar doğru ise inanamıyorum bunun yuzde bırını kazanacak ınsan degıller ... ne dıyım eserımızle ovunelım ınsallah bı kısmı parayı keser

06.10.2021

Bu vasıfsızları destekleyip para kazandıranlarda asıl problem.

TÜM YORUMLARI OKU (20)