Serkan İnci'nin, 10 Yaşındaki Kızının Önünde Vahşice Katledilen Emine Bulut Hakkındaki Utanç Verici Yorumları

23.08.2019
meltemler
Onedio Editörü
227K
96

Münevver Karabulut'un ardından "Kadınlar ikiye ayrılır" diye paylaşım yapacak kadar utanmaz bir adam sonuçta Serkan İnci...

Emine Bulut, dört yıl öne boşandığı eşi Fedai Baran tarafından on yaşındaki kızının gözünün önünde bıçaklanarak öldürüldü.

Kırıkkale'de bir kafede yemek yiyen Emine Bulut ile kızının yanına gelen Fedai Baran, yanında taşıdığı bıçakla herkesi gözü önünde eski eşinin boğazını kesti.

"Bana çocuğumun yanında hakaret ve küfür etti."

Mahkemede bir kravat takıp eski eşinin kendisini tahrik ettiğini söyleyerek ağır cezadan kurtulacağının bilincinde olan ve yargının yetersizliğiyle bu vahşi cinayeti öz kızının önünde işleyen Fedai Baran'ın ilk ifadesindeki sözleri bunlar... Kendisine çocuğunun yanında hakaret eden eşini çocuğunun yanında vahşice katletti.

Ünlülerden siyasetçilere kadar pek çok kişi paylaşımlar yaptı ancak kendisinden bile beklenmeyecek bir performansla Serkan İnci sahnedeydi.

İnci Sözlük'ün kurucusu olan Serkan İnci, cinayeti kendi "aklınca" aklamaya çalıştı.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda mevcut hukuksal yapıyı eleştirdi(!) ve erkeklerin çaresizce cinayet işlemek zorunda bırakıldığını ima etti.

Konuyla ilgili en ufak bir alakası olmamasına rağmen nafaka konusunu gündeme getirdi.

👇

Ve hiç utanmadan, üstü örtülü bir şekilde kadın cinayetlerini lanetler gibi davranarak katilleri haklı çıkarmaya çalıştı.

Kendisine tepkiler de gecikmedi elbette...

👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

Kendisi Münevver Bulut'un ardından bu yorumu yapacak kadar utanmaz bir adam sonuçta, daha fazlasını bekleyemeyiz elbette ama biraz had bilmekte, ölüye ve kalanlara saygı göstermekte fayda var.

Türkiye'de kadın olmanın ne olduğuna her gün onlarca korkunç örnekle tanıklık ediyoruz, her gün onlarca kız kardeşimizin erkek şiddetine maruz kaldığını öğreniyoruz, her gün erkeği koruyan toplum ve kanunlarla başa çıkmaya çalışıyoruz. Tüm bunların içinde bir de fenomen olmaya çalışırken hadsiz yorumlar yapan ve sosyal medyada ağzına geleni söyleyebileceğini zanneden duygu yoksunlarıyla boğuşuyoruz. Serkan İnci de onlardan bir tanesi işte...

Gönül isterdi ki kendisine hiç prim vermeyelim, kendi utancında boğulsun ama o kadar bile vicdanı yok. O yüzden biz söyleyelim...

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
metin-akalp

Öyle değil o işler. Bu adamlar her şeyini kaybetmiş insan psikolojisinde değil. Kendi ailesinin, en yakınlarının canını almak ancak anlık cinnet sonucu düşünme yetisinin kaybedilmesiyle açıklanabilir. Bu sapıklar cinayet için plan yapıyor, silah ediniyor, ortam hazırlıyor. Dahası masuma kıydıktan sonra kaçıyor, kendini kurtarmaya çalışıyor. Yakalanınca yalan söylüyor, suçu kadına atıyor, tahrik edildiğini söylüyor, kendini haklı çıkarmaya çalışıyor. Bunlar her şeyden vazgeçmiş birinin davranışları değil. Bunlar kendi psikopat dünyasında kendinden aşağılık gördüğü eşine yenik düşmüş olmayı kendine yediremediği için intikam planı kuran bir sapığın davranışlarıdır.

11 ay Önce
hergelekon

faklı olacağım, alternatif düşünce ortaya koyacağım ve alkış fav toplayacağım diyip sıçanlarda bugün. O markete sıçan dayının boku bile senden daha mantıklıdır utanmaz arlanmaz.

11 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (96)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz