Sağlık Çalışanları Yine Saldırıya Uğradı: Kapıya Barikat Kurup Kendilerini Korumaya Çalıştılar

21.09.2020
yasin-arrslan
Onedio Editörü
32K
76

Ankara’daki Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınları sağlıkçılara saldırdı. Sağlık çalışanları kendilerini hastanenin bir bölümüne kapatmak zorunda kaldı.

ANKA'nın aktardığına göre, yaşanan silahlı çatışmanın ardından Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen yaralılardan biri hayatını kaybetti.

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

Sağlık personelinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin olay hakkında bilgi aldığı ve sağlık emekçilerine geçmiş olsun ziyaretinde bulunacağı öğrenildi.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir MHP Lideri Bahçeli’nin TTB hakkındaki suçlamalarını hatırlattı. Emir, “Yalnız bırakılmak yetmiyormuş gibi hekimler bir de iktidar ortağı partinin genel başkanı tarafından tehdit ediliyor. Siz en üst makamlarca hekimleri tehdit ederseniz, kendini bilmez kişiler de bu tehditlerden cesaret alır ve benzer davranışları sergilemeye devam eder. İktidar bir an önce aklını başına almalı ve  toplum nezdinde sağlıkçıların itibarını yükseltecek, saygınlığını sağlayacak bir tutum sergilemelidir. Siyasetçiler, hekimleri hedef göstermekten vazgeçmelidir” diye konuştu.

Yorumlar
kevinmask

Hiçbir toplum bu toplum kadar gebeş, keko, davar ve maymun olamaz cidden. Ayrı bir türüz amk.

1 ay Önce
caplino

Sen güçlü devletsen göstereceksin. Böyle iki üç çapulcuya kendi memurunu, vatandaşını ezdirip bu hallere düşürmeyeceksin. Tepelerine öyle bir çökeceksin ki gün yüzü görmeyecekler. Bak bakayım sonra böyle şeylere cüret edebilecekler mi. Bu ne kardeşim böyle düzenli olarak bu insanlara saldırıyorlar, artık ciddi adımlar atın koruyun şu insanları şiddetten.

1 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (76)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz