Sağlık Çalışanının Koronavirüse Yakalanan 9 Yaşındaki Kızı Hayatını Kaybetti

16.09.2020
emre-ordu
Onedio Editörü
20K
21

Erzurum'da bir sağlık çalışanının 9 yaşındaki Esmanur Kartal, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönlendirme biriminde çalışan Gafur Kartal'ın kızı Esmanur Kartal, geçen ay rahatsızlanması üzerine babasının çalıştığı hastanede tedaviye alındı. Doğuştan bağışıklık sistemi düşük olduğu için her ay hastanede tedavi gören Esmanur'a yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı.

10 gün yoğun bakımda yaşam savaşı verdi

Hastalığın ağır seyretmesi üzerine 10 gün yoğun bakımda tedavisine devam edilen Esmanur, 13 Eylül'de doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Esmanur Kartal, merkez Aziziye ilçesindeki Ilıca Mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

İl Sağlık Müdüründen başsağlığı mesajı

Sağlık İl Müdürü Gürsel Bedir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "O bir melekti, meleklerin yanına gitti. Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanlarından, kıymetli personelimiz Gafur Kartal'ın 9 yaşlarındaki melek kızı, Kovid-19'a yenik düştü, meleklerin yanına gitti. Her ölüm erkendir sahibine ancak bu çok acı oldu. Kıymetli kardeşim Gafur Kartal ve değerli ailesine, tüm yakınlarına, acıyı yüreklerinde hisseden sağlık camiamıza baş sağlığı diliyorum" dedi.

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
oldest

Simdi o kullanmadiginiz maskenizi kendinizin ve ananizin bi yerine sokabilirsiniz. Pislik, beyinsiz, vicdansiz ve gerzek olanlar yasar, iyiler ölür.

6 gun Önce
sciencesoldier

hala korona gerçek değil diyenler var mı?

6 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (21)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz