Ruam Hastalığı Sonrası Faytonlar Kaldırılmıştı: Adalar'da Elektrikli Taşımayı İETT Yapacak

14.02.2020
batuhan
Onedio Editörü
8K
7

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi ruam hastalığı sonrası atlı faytonların kaldırılmasının ardından Adalar'da elektrikli taşıma işini İETT'nin yapmasına karar verdi. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi, at ve faytonları satın almaya başladı.

Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında toplanan İBB Meclisi, İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nün "Adalar'da elektrikli araçlarla taşımacılık yapılması" hakkındaki talebini ele aldı.

Araç başı yıllık 1.250 lira talep edildi

Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, UKOME kararı çerçevesinde Adalar'da elektrikli araçlarla taşıma işinin araç başına yıllık bin 250 lira bedelle İstanbul Otobüs İşletmeleri AŞ'ye verilmesini talep etti.

Taşımacılık işi İETT'ye verildi

Hukuk-Ulaşım ve Trafik Komisyonları müşterek raporunda ise elektrikli taşımacılığın İstanbul Otobüs İşletmeleri AŞ'ye devri talebini reddedilerek, işin İstanbul Elektrikli Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT) tarafından yapılmasının uygun olduğu belirtildi. Mecliste yapılan oylamada komisyon kararı oy birliğiyle kabul edildi.

Faytonlara plaka başına 300 bin TL ödenecek

DHA’nın haberine göre at ve fayton sahipleri belgeleri İBB tarafından oluşturulan heyete teslim ediyor. Satın alma işlemi getirilen belgeler karşılığında yapılıyor.

İBB, tescilli faytonlara plaka başına 300 bin TL, her at içinse 4 bin TL ödeyecek. Fayton plakaları ve atlar için yaklaşık 90 milyon TL ödenecek.

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
ayazhaznedar

ben ibbnin yerinde olsam bu oçlara tek kuruş vermem yıllarca atlara işkence çektirdiniz hapis yatması gerekirken birde üstüne para veriliyor

4 ay Önce
chaplin

Amerikada her sokakta at cifligi mi var ? Wild wild west diyorsun yani hahahah

4 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (7)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz