Rabia Naz'ın Ölümünü Duyuran Gazeteci Metin Cihan: 'Yurt Dışındayım, Devlet Yine Neyse de Mafyadan Korkuyorum'

11.09.2019
nihat
Onedio Editörü
56K
20

 

Rabia Naz'ın şüpheli ölümünün aydınlatılmasına ilişkin çabalarıyla gündeme gelen gazeteci Metin Cihan, sosyal medya hesabından yurt dışına çıkmak zorunda kaldığını belirterek, "Devlet yine neyse de, mafyadan korkuyorum" açıklamasında bulundu.

'Rabia Naz'ın ölümünün aydınlatılacağına dair birkaç kez çok umutlandım. Maalesef olmadı.'

Gazeteci Metin Cihan, Giresun'un Eynesil ilçesinde şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Rabia Naz'ın ölümünün aydınlatılmasına ilişkin çabalarıyla gündeme gelmişti.

Cihan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Rabia Naz'ın ölümünün aydınlatılacağına dair birkaç kez çok umutlandım. Maalesef olmadı." diyerek, yurt dışına çıkmak zorunda kaldığını açıkladı.

Fotoğraf: Taz.de

Cihan'ın açıklamaları şu şekilde 👇

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Genç gazeteciye, açıklamalarından sonra destek mesajları geldi...

 

 

 

Yorumlar
bykzlt

Gerçekte ne olduğunu sormaya araştırmaya başlama gücünü, cesaretini kendinde bularak bir yol açtı. Uzun zamandır pek göremesek de buna gazetecilik deniyor. Medyada gazetelerde Rabia Naz haberlerini görebildiysek ve Rabia'ya ne olduğunu anlayabiliyorsak sebebi Metin Cihan'dır ve bir kez daha gördük hukukun gücünden çok güçlünün hukukunun işlediğini. Gazeteciliğin yüz akı.

4 ay Önce
trane1

Koskoca Türkiye Cumhuriyeti devletimizin gücünü ve kudretini kendi pis oyunlarına alet eden yaratıklar bugün olmasa da yarın yargı önünde hesap verecek.

4 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (20)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz