Polis Üstsüz Güneşlenen Kadını Uyarınca Tüm Kadınlar Çıplak, Erkeklerse Sütyenleriyle Caddeleri Doldurdu!

12.07.2021
yilbasisusu
Onedio Editörü
86K
96

Geçtiğimiz günlerde Berlin'deki bir su parkında üstsüz biçimde güneşlenen Fransız kadına polisler müdahalede bulununca Berlin halkı bu duruma büyük tepki gösterdi. Kadınlar çıplak, erkekler ise sütyen takarak sokakları doldurdu. Buyrun içeriğe...

Berlin’de geçtiğimiz Cumartesi günü ilginç bir eylem yapıldı. Geçtiğimiz günlerde üstsüz bir şekilde su parkında güneşlenen Fransız kadını uyaran polise halk büyük tepki verdi.

Berlin meydanında düzinelerce insan kadınların kamuya açık su parklarındaki üstsüz gezme yasağını protesto etti.

Protestonun en vurucu sloganlarından biri de ‘Tüm memeler özgür olmadıkça hiçbir meme özgür değildir’ oldu.

Berlin’de yaşayan Fransız kadın polisler tarafından ‘ya üstünü giy ya da parkı terk et’ uyarısına maruz kalmıştı ancak kendisi çocuk havuzunun yanında güneşleniyordu.

Parktaki insanlar kadına bu parkın çıplaklık için uygun olmadığını söylediler. Fransız kadının durumu kabul etmemesi üzerinde polis olaya müdahale etti ve bu durum özellikle de sosyal medyada büyük etki uyandırdı.

Ulusal bir hareket olan ‘Equal Breasts for All’, kadınların tıpkı erkekler gibi üstsüz bir biçimde gezebilme hakkı olması gerektiğini savunuyor.

Memelerin ‘objeleştirilmemesini’ ve hatta ‘normalleştirilmesi’ gerektiğini söylüyorlar.

Bisikletle yapılan protestoda ‘Memenin cinsiyeti yoktur’ ve ‘Benim bedenim benim kararım’ sloganları atıldı.

Gösteriye pek çok insan renkli ve eğlenceli kostümlerle katıldı. Protestoya katılan erkeklerden bazıları ise sütyen taktı.

‘Equal Breasts for All’ 14 Temmuz’da Kiel’deki Schrevenpark’ta tekrar bir protesto düzenleyecek.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Haydi yorumlara!

K2:

Yorumlar
rivaille

Kadın memesinin gizlenme sebebini bilen var mı? Erkekler üstsüz dolaşınca sıkıntı olmuyor ama kadın memesi görünce bir anda insanlar deliriyor. Neden? Meme aynı meme değil mi. Biri dolgun diğeri değil diye dolgun olan cinsel organ kategorisine mi giriyor? Meme cinsel organ değildir, tahrik unsuru olabilir ama bu kadınları alakadar etmez. erkekler de parkta kumsalda üstsüz güneşleniyor gayler tahrik oluyor o zaman onlar da güneşlenmesinler öyle

4 ay Önce
pazartesi

Saçma. Erkek de olsan kadın da olsan parkta üstünü çıkarman yasak olmalı. Plaj değil orası. Soyunamazsın; teşhirciliktir.

4 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (96)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz