Pervin Buldan'dan Dolmabahçe Fotoğrafı Açıklaması: 'Burada Kimin Nerede Oturacağını Belirleyen Erdoğan’dır'

23.02.2021
yasin-arrslan
Onedio Editörü
12K
43

İçişleri Bakanı Soylu'ya TBMM'den yanıt veren HDP Eş Genel Başkanı Buldan, 'Çözüm sürecinde bize, partimize vadettiklerini elbet açıklayacağız. Açıklamazsak namerdiz.' şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gara'da 13 kişinin PKK tarafından şehit edilmesinin ardından yaptığı açıklamada, HDP'li Dilan Dirayet Taşdemir'in Gara'ya giden HDP'li isim olduğunu açıklamıştı. Taşdemir ise bu iddiayı yalanlamıştı.

Buldan partisinin grup toplantısında Soylu'ya yanıt verdi. Buldan, 'Çözüm sürecinde bize, partimize vaadettiklerini elbet açıklayacağız. Açıklamazsak namerdiz.' şeklinde konuştu.

Buldan'ın açıklamlarından satırbaşları şöyle:

  • Bize yönelik iftira ve kumpas kampanyası cemaat yöntemleridir. Belli ki cemaatteki abilerinden çok şey öğrenmişler.

  • Bunların bir fotoğrafçı bakanları var; çözüm sürecindeki fotoğraflarımız üzerinden algı yaratma telaşında. Bu bakan, Erdoğan’ın koltuğuna açıkça göz dikmiş durumda. Kendi içinizdeki koltuk kavgasını açık yapın! Savaşınızı HDP üzerinden yürütmeyin.

Grup toplantısında söz konusu fotoğrafları gösterdi

  • Bir defasında Kandil’de görüşme gerçekleştirirken üzerimizde iki İHA dolaşıyordu. Ankara’ya döndüğümüzde sorduk “Sizin güvenliğiniz için uçuyorlardı” dediler. Kandil görüşmelerini devletin güvenlik amaçlı uçurduğu İHA’ların altında gerçekleştirdik. Kayıtlarda mevcuttur.

  • Soylu efendi bak iyi dinle! Sana televizyonlarda gösterdiğin fotoğrafın hikâyesini de anlatayım. Kandil fotoğrafları PKK’den silahları bırakacaklarına dair mektupları aldığımız ziyaretlere aittir. Senin genel başkanın Erdoğan da heyecanla bu mektubu bekliyordu.

'Kimin nerede oturacağını belirleyen Erdoğan’dır'

  • Bu da Dolmabahçe mutabakatının fotoğrafı. Burada kimin nerede oturacağını belirleyen Erdoğan’dır! O süreç halklarımızın geleceği için fedakârca yürüttüğümüz bir süreçtir. Bugün de olsa tereddüt etmeden aynı fedakârlığı yaparız. Yeter ki tek bir insanın burnu kanamasın.

  • Ne mutlu bize ki çözüm süreci boyunca bu ülkeye cenazeler gelmedi. Ne mutlu bize ki 3 yıl boyunca yürüttüğümüz onurlu bir duruş vardı ve bunun arkasındayız. 

  • Çözüm sürecinde bizlere neler vaat edildiğini yeri ve zamanı geldiğinde açıklamazsak namerdiz.

  • Gare’nin yaşandığı gün, Cumhurbaşkanı kararıyla enerji alanında 3 yeni yandaş şirket daha kuruldu. Kendilerine bir rant kapısı daha açtılar. 'Bir yerde tilkiler vaaz vermeye başlarsa gözünüz tavuklarda olsun!” Bunlar ne zaman vatan, millet derse gözünüz cebinizde olsun!'

Yorumlar
ersaglamnihat

Doğru konuşmuş. O zamanlar Kandil'e gidenlere devlet izin vermedi mi? İmralı yolcuları da aynı şekilde AKP vizesiyle gitti. Habur felaketini AKP yaşattı bu ülkeye. Ulan daha 2 sene önce Apo'nun mektupları meydanlarda okundu, Osman Öcalan TRT'ye çıkarıldı. HDP ne kadar PKK'lıysa AKP on katı PKK'lıdır.

5 gun Önce
halil-bozkurt4

İkinizde aynı bokun lacivertisiniz AKP ve HDP aynı mahkemede yargılanmalı

5 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (43)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz