Müjdemizi İsteriz! Uzmanlar Kel Erkeklerin Diğer Erkeklere Göre Daha Seksi ve Zeki Görüldüklerini Açıkladı

24.08.2019
12K
9

 

Bakalım kaç kişi saçını kazıtmaya karar verecek? 😅

Barry Üniversitesi'nden Dr. Frank Muscarella'nın öncülüğünde yapılan bir araştırmada kel erkeklerin diğerlerine kıyasla sosyal hayatta daha baskın olduğu görüldü.

Araştırmacılar gördü ki saçı olan erkekler her ne kadar fiziksel olarak çekici görünseler de, kel erkeklerin sosyal statüsü yüksek olanlara göre beğenilme olasılıkları daha yüksek. Kel erkekler, diğerlerini daha dominant ve üstün görseler de onları karşılarında bir tehdit olarak görmediklerini iddia ettiler.

Araştırmalar sırasında Dr. Frank erkek katılımcılara 4 ana kriteri baz alarak yaklaşıyor: Çekicilik, agresiflik, baskınlık ve olgunluk.

Araştırma sırasında bir grup insana saçı olan erkek fotoğrafları gösteriliyor, diğer bir gruba ise aynı erkeklerin dijital ortamda saçı tamamen ortadan kaldırılmış fotoğrafları gösteriliyor. Sonuç ise oldukça şaşırtıcı oluyor: Kel erkekler daha dürüst, zeki ve daha maskülen olarak derecelendiriliyor.

Dr. Frank, Pensilvanya Üniversite'sindeki araştırmalarla birlikte kendi araştırmasını da destekliyor.

Psikolog Albert E. Mannes, insanların kel erkekleri daha güçlü, daha baskın ve başarılı karakterler olarak gördüklerini kanıtlıyor.

Kel erkekler sadece güçlü ve seksi olarak görülmekle kalmıyor aynı zamanda daha başarılı oldukları da söyleniyor.

Saarland Üniversitesi'ndeki araştırmacıların yaptığı analizlere ise 20,000 kişinin fikir havuzuna dayanılarak ortaya çıkarılıyor. Sonuçlar ise kel erkeklerin daha yaşlı olduğu düşünüldüğünü ancak daha bilgili ve zeki olarak görüldüklerini gösteriyor.

Ayrıca araştırmalara göre saçında hafif kellik olan erkekler tam tersi daha kırılgan ve daha az maskülen olarak görülüyor.

Bakalım bu araştırmalardan sonra saçlarını kazıtan erkek sayısında artış olacak mı? 😂

Yorumlar
smile2die

Nasıl bi kapak fotoğrafı yapıyorsunuz ? Dwayne Johnson & Ben Fero & Vin Diesel ? :D

4 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (9)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz