Metrobüste Cinsel Saldırı Davası: Sanık Tahliye Oldu

23.08.2019
emre-ordu
Onedio Editörü
40K
31

Avcılar'da metrobüste bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu ve hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan tutuklu sanık F.Ö.'nün (37) tahliyesine karar verildi. Söz verilen sanık F.Ö. "Hiçbir şekilde bu olay gerçekleşmemiştir. Suçsuzum" dedi. .

Küçükçekmece 20. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık Fatih Ö. ile şikayetçi N.C. ve avukatlar hazır bulundu. Sanık Fatih Ö.'ye ait pantolon üzerindeki lekenin ne olduğunun, kime ait olduğunun, gerekli inceleme ve mukayeselerin yapılmasına ilişkin hazırlanan Adli Tıp Kurumu (ATK) raporu mahkemeye ulaştı. Raporda, pantolon üzerinde 6 leke görüldüğü, bunlardan birinin sperm hücresi olduğu tespit edildiği belirtildi.

"Üst hadden cezalandırılmasını talep ediyoruz"

Şikayetçi avukatı Seher Eriş, ATK raporunda sperm lekesine ulaşıldığı belirtildiğini, müvekkili ve sanığın beyanları dikkate alındığında suçun işlendiğinin görüldüğünü belirterek, "Sanığın üst hadden cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep ediyoruz" diye konuştu.

"Müvekkilim linç kültürüne uğradı"

Sanık avukatı Gülcan Karayel ise,  "Müvekkil haksız yere tutuklu kalmaktadır. Dosyadaki rapor lehimizedir. Ayrıca söz konusu görüntülerin izlenmesi talebini biz de yineliyoruz. Ayrıca pantolonun tamamında sperm hücresine ulaşılamaması ilgili ıslaklığın idrar olduğunu doğrulamaktadır. Müvekkil linç kültürüne uğramış durumdadır" diye konuştu.

Söz verilen sanık F.Ö. "Hiçbir şekilde bu olay gerçekleşmemiştir. Suçsuzum" dedi. Mahkeme, sanığın tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

İddianameden

İddianamede Cevizlibağ'dan Avcılar yönüne doğru giden metrobüste şüpheli F.Ö.'nün,  müşteki N.C.'nin yanına giderek "Sarkıntılık yapmak süretiyel cinsel saldırı" da bulunduğu ve "hakaret" ettiği iddia ediliyor.  İddianamede şüpheli F.Ö.'nün 3 yıl 3 aydan 9 yıl 6 aya kadar hapsi isteniyor. Şüpheli ilk ifadesinde "Suçlamayı kabul etmiyorum. Müşteki bana bağırdı. Araç içerisindeki kalabalık üstüme gelmesinden korktuğum için altıma idrarımı kaçırdım.  Pantolonumda bu nedenle ıslaklık oldu" demişti.

Yorumlar
king-in-the-east

ha kadın deli o zaman durduk yere tacize uğradığını söyleyerek olayı bu kadar büyüttü yani.. 6 lekeden biri sperm çıktı o nolacak? ha bu normal bir durumsa bir erkek olarak erkeklere soruyorum metrobüste başına böyle bişey gelen var mı? pantolonuna sperm bulaşan? yok dimi...

3 hafta Önce
kemal-demir14

Zaten taciz, tecavüz normal hale geldi ülkemizde, normalleştirdiler, ama o adamı iyice bir dövsen orada, sen suçlusun, böyle saçma sapan bir ülke olduk ne yazık ki. Her zaman derim bir ülkenin nasıl olduğunu anlamak için o ülkenin kanunlarına ve onların uygulanışına bakacaksın diye.

3 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (31)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz