Merkez Bankası'ndaki Görevden Almaların Ardından Dolar Atağa Kalktı!

13.10.2021
emre-ordu
Onedio Editörü
44K
15

Merkez Bankası'nda yaşanan görev değişikliklerinin ardından Asya piyasalarındaki sığ işlemlerde 9,17'nin üzerini test eden dolar kuru, tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Bloomberg HT'nin aktardığı bilgiye göre, Dolar/TL kuru, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nda yaşanan görev değişikliklerinin ardından Asya piyasalarındaki sığ işlemlerde 9,17'nin üzerini test ederek tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Euro/TL kuru da 10,65'in üzerini test etti.

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla, Merkez Bankası Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük'ün yanı sıra Para Politikası Kurulu Üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş görevden alındı.

Görevden alınan isimlerin yerine Başkan Yardımcılığına Taha Çakmak ve Para Politikası Üyeliğine Prof. Dr. Yusuf Tuna atandı.

Karardan önce TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmişti.

Yorumlar
barneypalney

şu görüşmeleri keşke izleyebilsek. acaba ne konuşuyolar. R: şahap noluyo olm bu dolar böyle? Ş: valla reis hep bu yardımcıların bok yemesi. aha bi de para politikası üyesi yok mu, yılanın başı o. R: tamam o zaman hepsini görevden alıyorum. dolar düşmezse eyy cehape derim. daha da düşmezse faizi arttırırsın. en kötü çay atarız ama çaylar senden ona göre. hadi ben gittim iyi geceler.

1 hafta Önce
dipten-gelen-dalga

tam da tügva haberleri ortaya çıkarken:D neyse babasının çiftliği zaten ülke istediği gibi at koşturur kime ne.

1 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (15)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz