Maske Denetimi Yapan Polis Teyit Amaçlı Arkadaşının İsmini Sorunca Olanlar Oldu: 'Kendiniz Sorsanıza, Ne Sanıyorlar Bunlar Kendini?'

21.11.2020
15K
58

İzmir'de polis ile maske takmayan vatandaş arasında tartışma çıktı...

İzmir'in Konak ilçesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulama yapan polis ekipleri ile maskesiz gezen iki kadın arasında gerginlik yaşandı. Kadınlardan biri, "Benim canımı sıkmasınlar, ne bunlar ya, ne sanıyorlar bunlar kendini" dedi.

Gerginliğin artması ile kimlik ibrazında bulunmayan kadın, polise ekiplerinin terbiyesizlik yaptığını iddia ederek "Ne yapacaksın tutuklayacak mısınız beni, hadi tutuklayın" şeklinde bağırmaya başladı. Polisin uyarması üzerine tepkisini sürdürmeye devam eden kadın, "Benim canımı sıkmasınlar polismiş, ne bunlar ya, ne sanıyorlar bunlar kendini" diye konuştu.

Görüntü alan basın mensuplarına da tepki gösteren kadın, "Sen de çek, öldün, çekemedin öldün, çek hadi" dedi. Haklarında işlem yapılan iki kadın daha sonra polise mukavemette bulunduğu gerekçesiyle polis merkezine götürüldü. Polis memurlarının, hakarette bulunduğu gerekçesiyle kadından şikayetçi oldukları öğrenildi.

Kaynak: Sondakika

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

Yorumlar
douyilmaz

Hemen coşmalar hemen artistik tavırlar. Adamlar teyit için soruyor ama hemen zıplamaya başlıyor. Bi erkek olsan yapabilir misin onları acaba. Kadınlar diye her zaman böyle car car car car. Türkiye'deki feministlerin asker, polis düşmanlığı bıktırdı be kardeşim.

4 gun Önce
siyahbey

İzmirlileri severim ama bazılarında bu anlamadan dinlemeden cazgırlık yapma huyu var. Aşırı egodan mıdır bilmiyorum. Bir keresinde izbanda karşı çaprazımda oturup yan koltuğuma ayakkabısıyla basan bir kadını uyarmak istedim. Beni görmezden geldi. Dikkatini çekmek için elimi salladım göz ucuyla bakışını yakaladım ama kafasını çevirmeden dışarı bakmaya devam etti. Ben de işaret parmağımla ayakkabısının ucunu dürttüm. Abooo bir bağırmaya başladı ben kim oluyor muşum da ayağına dokunuyormuşum, kişisel alanına saygı göstermiyormuşum, benim gibi sapıklar yüzünden izbana da binemiyorlarmış... İnsanların oturduğu yere pis ayaklarınla basıyorsun ya ne saygısı ne kişisel alanı diyorum ama o ciyaklamayla kendi sesimi kendim duyamıyorum. Bütün vagon bize baktı ilk durakta inesim gelmişti.

4 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (58)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz