Marvel ve DC'nin Çizgi Romanlarının Yaratıcısı Hayatını Kaybetti!

Çizgi roman dünyasının önemli isimlerinden Keith Giffen hayatını kaybetti. Marvel ve DC için çizdiği bir çok çizgi roman ile bir sürü karaktere can veren isim hayranlarını çok üzdü.

Marvel ve DC'nin çok sevilen karakterlerinin yaratıcı Keith Giffen hayatını kaybetti. "Guardiand of the Galaxy" filminin baş karakterlerinden Rocket Raccoon'un ve DC süper kahramanı "Blue Beetle"ın yaratıcı olan Keith Giffer çizgi roman dünyası için çok önemli bir yazardı.

Keith Giffen çizgi roman kariyerine 1970'lerde Marvel'da çalışarak başladı ardından kariyerini en önemli noktaya taşıyan şey ise 1980 ve 1990'larda yazdığı DC çalışmaları oldu. Aynı zamanda "Legion of Super-Heros" ve "Justice League" gibi büyük kadrolu kitaplardaki çalışmaları ile tanınıyor.

1952 New York doğumlu çizgi roman yazarı pazartesi günü gel geçirerek hayatını kaybetti. Çizgi Roman yazarı ve DC çizgi romanlarının eski başkanı Paul Levitz, perşembe günü Facebook hesabında acı gerçeği hayranlarına açıkladı.

Paul Levitz açıklamasında "Üzücü haber artık resmileşti: Keith Giffen, yaşamımızın ötesinde yeni dünyalar yaratmaya gitti. Keith muhtemelen çizgi roman alanında neslimizin en verimli yaratıcı zihniydi. Sürekli olarak ortaya çıkan sonsuz sayıda fikri vardı." dedi.

Bunlar da ilgini çekebilir...

DC Comics Hakkında Birbirinden İlginç ve İlgi Çekici 28 Bilgi
Haydi, Biz Esinlenme Diyelim: DC'nin Marvel'dan Çaldığı İddia Edilen Karakterler
İzleyenleri Kendine Hayran Bırakan Efsanevi Marvel Serisinin En Sevilen Filmleri

Popüler İçerikler

Sibel Kekilli Türkiye'ye Instagram İçin Koyduğu Engeli Kaldırınca Profilindeki Paylaşımlar Göründü
Attığı Yumrukla Gündemi Sallamıştı: Ege Akersoy İçin İstenen Ceza Belli Oldu
Bu Göz Testinde Dünyanın Sadece %5'i Başarılı Olabiliyor!
YORUMLAR

DC'nin geçenlerde yayınladığı "Blue Beetle"sinema uyarlamasını seyrettiyse kahrından ölmüştür adamcağız... RIP

SEN DE YORUMUNU PAYLAŞ