Mansur Yavaş Peşini Bırakmıyor: Gökçek ve 3 Eski Yöneticiye 'FETÖ'ye Yardımdan' Suç Duyurusu

22.05.2020
dnizgk
Onedio Üyesi
33K
35

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) görevinden istifa ettirilen eski başkan Melih Gökçek dönemiyle ilgili soruşturmaları ve suç duyuruları sürüyor. FETÖ konusunda milat kabul edilen 17/25 Aralık 2013 tarihinden sonra, FETÖ’nün yayın organlarına reklam yoluyla kaynak aktarıldığını tespit eden ABB Teftiş Kurulu, Gökçek ve belediyenin üç eski yöneticisi hakkında "suç örgütüne yardım etme", "terörizmin finansmanı" ve "görevi kötüye kullanma" gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Basında yer alan haberlerin ardından harekete geçen ABB Teftiş Kurulu, yaptığı incelemede FETÖ’nün yayın organları Samanyolu TV, Samanyolu Haber TV, Kanaltürk ve Bugün televizyonlarına, hükümetin milat kabul ettiği 17/25 Aralık'tan sonra da reklam verildiğini tespit etti.

375 bin TL'den fazla ödeme yapılmış

Cumhuriyet'in aktardığına göre Ankapark’ın tanıtımı için yapılan ihaleyi 7 milyon 83 bin TL'ye kazanan ajans, hazırlanan reklam filmini belediye yönetiminin bilgisi dahilinde söz konusu kanallarda yayınlattı.

Reklam filmi için Samanyolu TV’ye 240.000 TL, Kanaltürk’e 81.000 TL, Samanyolu Haber’e 36.000 TL ve Bugün TV’ye 18.000 TL olmak üzere KDV hariç toplam 375.000 TL ödeme yapıldı.

Suç duyurusu yapılan 2 isim FETÖ firarisi

ABB Teftiş Kurulu'nun inceleme sonrası raporunda eski Başkan Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri FETÖ firarisi Kamil Kılıç, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi eski Başkanı Ahmet Recep Tekcan ve Mali Hizmetler Dairesi eski Başkanı FETÖ firarisi Hasan Uçan hakkında FETÖ'ye yardımdan cezalandırılmaları gerektiği yer aldı.

ABB, kaynak aktarımında sorumlulukları bulunan 3 eski yönetici ile birlikte takdir ve tensip makamı olmasına rağmen söz konusu şahıslar ile ilgili hiçbir işlem gerçekleştirmeyen ve Belediye adına bu işin yapılmasına müsaade ederek suça iştirak eden Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
bozok39

Muhalefet böyle yapılır. Seni Cumhurbaşkanı yapacağız Başkanım!

1 hafta Önce
bykzlt

Hayali bile güzel :) aklasalarda kanıtları hiç bir zaman silemeyecekler bir gün iktidar değişirse topuklarsın Melih. Devrik başkanken gezgin başkan olursun namıssız. Çok seviyorum bu adamı bir günü kiminle tartışarak geçirmek istersin deseler dalton Melih derim memleketi yemişsin lan diyip yüzüne tükürsen bana mısın demez.

1 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (35)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz