Mahkemelik Oldu: Kendisini Arayan Savcıyı ‘Dolandırıcı’ Sanıp Telefonu Yüzüne Kapattı

10.09.2019
emre-ordu
Onedio Editörü
85K
109

 

İstanbul'da, kendisini arayan savcıya "Beni mi dolandıracaksın?" deyip telefonu yüzüne kapatan genç hakkında "Savcıya hakaret"ten dava açıldı.

 

 

Sabah'tan Dilek Yaman'ın haberine göre, Anadolu Adliyesi'nde görevli Cumhuriyet Savcısı, soruşturma dosyasındaki taraflardan birinin ifadesini almak istedi. 28 yaşındaki Resul S., iddiaya göre çıkarılan tebligatlara rağmen adliyeye gelmek istemedi. Geçtiğimiz aylarda Resul S.'nin telefonu çaldı. Savcı, kendisini tanıttıktan sonra genç adamdan ifade vermesini istedi.

Savcı ile davalık oldu

 

Fakat yine iddiaya göre Resul S., "Medyada her gün duyuyoruz. Kendilerini savcı hakim olarak tanıtan dolandırıcılar var. Dolandırıcı mısın sen?" diyerek telefonu kapattı. Savcı bu konuşma sonrası Resul S.'yi savcılığa ihbar etti. Savcının şikâyeti sonrası Resul S. hakkında dava açıldı.

"Aramızda hararetli bir konuşma geçti"

 

Gözaltına alınan Resul S., hâkim karşısına çıktı. İfadesinde, kendisini arayan kişinin savcı olduğunu bilmediğini beyan eden genç, "Her gün kendisini savcı olarak tanıtan kişilerin vatandaşları dolandırdıkları ben de savcı beyi dolandırıcı olarak düşündüm. Aramızda hararetli bir konuşma geçti. Savcı olduğunu bilmiyordum" dedi. İfadesi sonrası genç, serbest bırakıldı.

Yorumlar
rendan34

"Telefon açıp kendini hakim, savcı, polis diye tanıtan kişilere itibar etmeyiniz" diye kamu spotu varken çocuk niye mahkemelik oldu amk.

4 ay Önce
jord

savcinin dava acmamasi lazim, nedir lan savciya hakaret, bu ne egoistlik amk. her gun millet dolandiriliyor savci bey, gidin onlari cozun, ondan sonra millet size telefonu kapatirsa cikin konusun. ne yapsinlar yani bu insanlar?

4 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (109)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz