Mahkemelik Oldu: Kendisini Arayan Savcıyı ‘Dolandırıcı’ Sanıp Telefonu Yüzüne Kapattı

10.09.2019
emre-ordu
Onedio Editörü
84K
110

İstanbul'da, kendisini arayan savcıya "Beni mi dolandıracaksın?" deyip telefonu yüzüne kapatan genç hakkında "Savcıya hakaret"ten dava açıldı.

Sabah'tan Dilek Yaman'ın haberine göre, Anadolu Adliyesi'nde görevli Cumhuriyet Savcısı, soruşturma dosyasındaki taraflardan birinin ifadesini almak istedi. 28 yaşındaki Resul S., iddiaya göre çıkarılan tebligatlara rağmen adliyeye gelmek istemedi. Geçtiğimiz aylarda Resul S.'nin telefonu çaldı. Savcı, kendisini tanıttıktan sonra genç adamdan ifade vermesini istedi.

Savcı ile davalık oldu

Fakat yine iddiaya göre Resul S., "Medyada her gün duyuyoruz. Kendilerini savcı hakim olarak tanıtan dolandırıcılar var. Dolandırıcı mısın sen?" diyerek telefonu kapattı. Savcı bu konuşma sonrası Resul S.'yi savcılığa ihbar etti. Savcının şikâyeti sonrası Resul S. hakkında dava açıldı.

"Aramızda hararetli bir konuşma geçti"

Gözaltına alınan Resul S., hâkim karşısına çıktı. İfadesinde, kendisini arayan kişinin savcı olduğunu bilmediğini beyan eden genç, "Her gün kendisini savcı olarak tanıtan kişilerin vatandaşları dolandırdıkları ben de savcı beyi dolandırıcı olarak düşündüm. Aramızda hararetli bir konuşma geçti. Savcı olduğunu bilmiyordum" dedi. İfadesi sonrası genç, serbest bırakıldı.

Yorumlar
ugurkose

savcı kimseyi "yaa niye mahkeme gelmiyosun şapşik" diye aramaz. polis zoruyla getirme kararı çıkartır polislerde paketler getirir.

4 gun Önce
viyol10sel

Bu ülkede hatta bu dünyada anne baba olmak, siyasetçi gazeteci hakim savcı olmak, öğretmen asker polis olmak bu kadar kolay bu kadar basit olmamalı, zorlu geçerli kriterleri olmali ve en fazla 2-3 senede bir ruhen bedenen kontrol edilmeliler. Ülkede en güvenmediğim insanlar siyasetçiler, hukukçular ve gazeteciler... Bu tip sıkıntılı insanların adli makamlarda oturması bile saatli bomba gibi, bunlara denk gelen yanar, bunların olduğu yerde adalet falan olmaz

5 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (110)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz