Mabel Matiz: Bu Ülkenin Bir Parçası Olmaya Gönülden Devam Edeceğim

03.07.2020
dnizgk
Onedio Üyesi
38K
29

**ÖSYM'nin "milli ve manevi değerleri" gerekçe göstererek inceleme başlattığı Mabel Matiz sorusu hakkında sanatçıdan açıklama geldi. Mabel Matiz,.**açıklamasında "Müziğimle hayati bir sınavın sorularına konu olmak beni çok mutlu etti. Şimdi ise aynı sınav üzerinden kişisel değerlerimin konu edilmesini hayretle izliyorum" dedi.

Sanatçı ayrıca "Müziğimi yapmaya, hikayeler anlatmaya ve bu ülkenin bir parçası olmaya gönülden devam edeceğim. Bir başka sınavda görüşmek üzere…” dedi.

Geçen hafta sonu gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) Türkçe bölümünde, şarkıcı Mabel Matiz’e ilişkin bir soru sorulmuştu.

YKS sorusunda Mabel Matiz’in "Fırtınadayım" isimli şarkısının sözlerinde ne ifade edildiği sorulmuştu 👇

Mabel Matiz, bu sorunun ardından sosyal medyadaki bir kesim tarafından hedef haline getirildi.

ÖSYM: inceleme başlattık

Bugün Yeni Akit’e konuşan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün ise soruya ilişkin inceleme başlatıldığını duyurmuştu:

“Soru havuzu ülkemizin farklı üniversitelerinden binlerce akademisyenin katılımıyla oluşturulmaktadır. Kurumumuz yönetiminin milli, manevi değerlerimiz ve toplumsal değer yargılarımız konusundaki hassasiyeti açıktır. 2020 YKS’nin TYT oturumunda yer alan Türkçe alanındaki ilgili sorunun içeriği hakkında inceleme başlatılmıştır. Sorumlu kişiler soru hazırlama süreçlerinden çıkartılacaktır"

"Hayatın sınavları bitmez demiştim. Bi’ yoklama da burdan geldi"

ÖSYM Başkanı'nın açıklaması sonrası Twitter’dan paylaşımda bulunan Mabel Matiz ise şunları kaydetti:

“Müziğimle hayati bir sınavın sorularına konu olmak beni çok mutlu etti. Şimdi ise aynı sınav üzerinden kişisel değerlerimin konu edilmesini hayretle izliyorum. Adımın yanına coğrafi işaret logosu konmasına ramak kalmışken, sınandığım şeye bak.

Eh, hayatın sınavları bitmez demiştim : ) Bi’ yoklama da burdan geldi. Yoğun destek ve sevgi mesajlarınızı içim büyüyerek okuyor ve kabul ediyorum. Bugüne dek müziğimle anlatmak istediğim şeyin ne kadar iyi anlaşıldığını yine sizin yazdıklarınızdan anlıyor ve daha da güçlü hissediyorum. Müziğimi yapmaya, hikayeler anlatmaya ve bu ülkenin bir parçası olmaya gönülden devam edeceğim. Bir başka sınavda görüşmek üzere…”

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
kirmizi-basliksiz-kiz

Kişi karakterinin gereğini sergiler... Halen olabildiğince üsturuplu cevaplar veriyorsun ya ne diyeyim sana be adam ❤️

1 ay Önce
balkan34

Sınavda şarkısından alıntı yapılan sanatçı eşcinsel diye sınav sorusunu hazırlayan heyeti değiştiren,2020 yılında sosyal medyayı tamamen kapatmaktan bahseden,Netflix,Mobese kelimelerini telaffuz etmekten aciz bir zihniyet tarafından yönetiliyoruz.Yazık enerji kaybediyor güzelim ülkemiz...

1 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (29)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz