League of Legends Dünya Şampiyonasında Büyük Sürpriz, İlk Çeyrek Finalistler Belli Oldu!

15.10.2021
cagatayernis
Onedio Üyesi
528
0

League of Legends Dünya Şampiyonasında A grubunun sonuçlandığı 15 Ekim gününde büyük sürprizler gerçekleşti. Grubun favorilerinden Kore şampiyonu bütün maçlarını kazanarak lider olarak çıkmayı başarırken diğer favori FunPlus Phoenix ise büyük bir hayal kırıklığına uğradı.

Çin finalisti FunPlus Phoenix turnuvaya çok erken veda etti.

Birçok insan tarafından grubun ve turnuvanın şampiyonluk favorilerinden görülen FunPlux Phoenix ilk gün karşılaşmalarından 2 galibiyet 1 mağlubiyet ile ayrılan FPX ikinci gün karşılaşmalarında 0-3 yaparak Rogue ile eşitlik bozma mücadelesi oynamak zorunda kaldı. Eşitlik bozma mücadelesinde Çin temsilcisi karşısında üstünlük kurmayı başaran Rogue karşılaşmayı kazanarak gruptan çıkmak için Cloud 9'un rakibi oldu.

Cloud 9 Vulcan ve Perkz önderliğinde çeyrek finallerde!

Çeyrek finallere çıkmayı başaran 2. takımı belirleyecek mücadelede A grubunun ikinci gününde harika mücadele eden iki takım Cloud 9 ve Rogue karşılaştı. İki takımda maça olabildiğince kontrollü başlamış olsa da ilerleyen dakikalarda Perkz maçı bir Rogue'ye hediye etti bir Cloud 9'a geri aldı. Maçın son anlarında 5 kişilik Ryze ultisi kullanan Rogue'yi harika yakalayan Vulcan takımına takım savaşını kazandırdı ve A grubu 2. olarak çeyrek final biletini kapmayı başardı.

DWG.KIA ve Cloud 9 çeyrek final rakiplerini beklemeye başladı.

A grubunu 6-0'lık skor ve harika bir performans ile tamamlamayı başaran DWG.KIA ve FPX'in kötü performansıyla birlikte yükselişe geçen ve geleneklerin takımı olan Cloud 9, 54 dakikalık eşitlik bozma mücadelesinin ardından çeyrek finallere çıkmayı başardı.

Bu içeriğe ait yorum yoktur
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz