KYK Yurtlarının Artan Fiyatları ve Ekstra Borçlar Yüz Yüze Eğitime Başlayacak Öğrencileri İsyan Ettirdi

14.09.2021
ckraylin
Onedio Editörü
26K
6

Yeni eğitim dönemi ve KYK yurtları başvurularından sonra birçok öğrenci eğitime başlamaya hazırlanıyor biliyorsunuz ki... 4 Ekim'de başlayacak okul dönemi için eylül ayı ödemesi alınması, yurtların tip ve özelliklerine göre görünen borçlar ise tüm öğrencileri isyan ettirdi. Siz de içeriğimizi merak ediyorsanız sizi şöyle alalım...👇

Üniversitelerin yüz yüze eğitime başlayacağını öğrendiğimizden beri birçok öğrenci heyecanla birlikte endişelenmeye de başladı.

Sebebi ise üniversiteye yeni başlayacak birçok öğrenciye KYK yurtlarının henüz açıklanmamış olması...

Bir yandan yeni öğrencilerin endişesi sürerken okula devam edip KYK yurtlarında kalan öğrenciler de bu sabah ufak çaplı şok yaşadı.

Eylül ayında öğrencilerin yurtta kalmamasına rağmen birçok öğrenciler borçlu bir sabaha uyandı...

KYK yurdu depozito ücreti ve giderlerinin en az iki katına çıkması da ikinci darbe oldu.

E tabii ki haklı isyanları da gecikmedi...👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

Yorumlar
someone-sometwo-somethree

Toplam zararı milyarlarca doları aşan projeler mevcut bu ülkede. Bu projelerden sadece 30 milyon lira tasarruf yapsan, her öğrenciyi multi-milyoner yapabiliyorsun ancak sen verdiğin ufak burs parasını almak için zam yapıyorsun. Böyle zor duruma düşürdüğün insanları hem ekonomik dara sokuyor hem de Batı standartlarında başarı göstermesini bekliyorsun. Sahi, "selim" akıl bunun neresinde?

1 hafta Önce
whitesmoke1

Ülkedeki en büyük eksik ara eleman eksikliği. Nedeni heryere açılan üniversiteler. Çocuklar köyden kentten ben üniversite okuyacam diyip ayrılıyor, güya analarını babalarını gururlandırıp saçma sapan bölümlere doluşuyor. Şimdi devlet o okulları kapatamadığı için gelemeyin kardeşim demenin yolunu böyle bulmuş. Yurtlara zam yap, zaten kiralık ev yok. Yazık insanlara!

1 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (6)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz