Kulis: 'AKP'liler Arasındaki Beklenti Seçimin 2022 Kasımında Olacağı'

25.11.2021
emre-ordu
Onedio Editörü
4K
6

HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya, AKP içinden aldığı erken seçim kulisini aktardı. Sarıkaya, 'Ankara’da AK Partililer arasında dahi ağırlıklı beklenti 2022 Kasım’ında bir seçimin olacağı noktasında” dedi.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, AKP içinden erken seçim kulisi verdi. Muhalefetin seçimi ilkbahara çekme gayretinde olduğunu söyleyen Sarıkaya, AKP'liler arasında ise daha ağırlıklı beklentinin 2022 Kasım olduğunu yazdı.

"Haziranda yapılan seçimler AK Parti'ye iyi gelmedi"

Sarıkaya'nın yazısının ilgili bölüm şöyle:

'Bir gerçek var ki Türkiye uzun süredir zaten seçim iklimine girdi… Bundan sonraki seçim erken değil, ancak zamanından bir süre önce yapılmış seçim olur… Bugün seçim kararı alınması halinde dahi, kış koşulları dikkate alındığında Mart sonundan önce seçim olması ihtimali düşüktür. Seçime bir yıl kala yapılan bütün seçimler de zamanından biraz önce yapılmış seçim olarak kabul edilir.

Ankara’da AK Partililer arasında dahi ağırlıklı beklenti 2022 Kasım’ında bir seçimin olacağı noktasında… Muhalefet ise bunu mümkün olduğunca ilkbahara çekme gayretinde, çünkü Haziran’da yapılan seçimlerin hiçbiri AK Parti’ye iyi gelmedi. İstanbul Haziran yerel seçimi ve öncesinde Kasım seçimi ile yenilenen 2015 Haziran seçimi de bunun sağlaması…'

Yorumlar
mavibiyik

Vallahi suan milletin değil tatilde iki eli kanda olsa gelip oy kullanması gerekli.

6 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (6)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz