Kocası Tarafından Öldürülen Semra Aysal’ın Son Görüntüleri: 'Bu Adam ya Kadını Atacak ya da Kadın Adamı'

23.02.2021
yasin-arrslan
Onedio Editörü
57K
21

Muğla’nın Fethiye ilçesinde eşi Hakan Aysal ile birlikte gittikleri tatilde kayalıklardan düşüp ölen 7 aylık hamile Semra Aysal’ın olaydan önce çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Eşini kayalıklardan attığı iddiasıyla tutuklanan Hakan Aysal’ın Semra Aysal’ı zorla götürdüğünü düşünen bir turist tarafından çekilen görüntülerde, 'Bu adam ya kadını aşağıya atacak ya da kadın adamı aşağıya atacak' diyerek tepki verdiği görüldü.

Semra Aysal’ın hayatını kaybettiği kayalık alana eşi Hakan Aysal ile birlikte giderken çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Aynı tarihte eşi ve çocuklarıyla bölgeye giden bir ailenin çifti gördüğü, hamile Semra Aysal’ın eşi tarafından zorla götürüldüğünü düşünerek o anları cep telefonuyla kaydettiği ve kayıt sırasında da, 'Bu adam ya kadını aşağıya atacak ya da kadın adamı aşağıya atacak' diyerek tepki verdiği görüldü.

Olayı televizyonda görünce görüntüleri ortaya çıkardı

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

'Bilgisi olanlar bize ulaşsın'

Hayatını kaybeden Semra Aysal’ın ağabeyi Naim Yolcu, 'Bu olay basına yansıdıktan sonra birçok insan sosyal medya platformlarından yorumlar yazıyor. Olay anında orada olan da varmış. Aralarından bize tanıklık etmek için ulaşanlar oldu, sağ olsunlar. Bilgileri de paylaştılar bizimle. Olayı gören başka kişiler de varmış. Daha sonraki yaşantısında ev kiraladığı ve eve başka kişiler ile girip çıktığı öğrenilince evden çıkarıldığı şeklinde yorumlar yapılmış. Bu yorumu yazan kişiye ulaşmaya çalıştık, fakat ulaşamadık. Bu konu için de bize ulaşırsa yorumu yazan memnun oluruz. Bu konu ile alakalı elinde fotoğraf veya bilgisi olan varsa da bize ulaşmalarını rica ediyorum. Zaten sosyal medyada da gözüküyor. İsmimiz ve soy ismimiz belli. Bize ulaşırlarsa memnun oluruz.” dedi.

Cenazeden hemen sonra sigorta parası için başvurmuş

Hakan Aysal’ın cenazeden 2 gün sonra veraset ilanı çıkartmak için mahkemeye başvurduğunu ve bu başvuruda tek varisin kendisi olduğunu belirttiğini söyleyen aile avukatı Mehmet Kerem Özgen, 'Şu anda yargılama sürecimiz başlamış durumda. Geçtiğimiz haftalarda ilk duruşma yapıldı. İddianamenin kabulüyle beraber Hakan Aysal’ın ifadeleri alındı. Yine bir kısım tanıkların ifadeleri alındı. Bizim de müvekkillerin yani kardeşlerin beyanlarına ilişkin bir kısım beyanlar alındı. Şu anda toplanması gereken birçok delil var. Mahkeme bu delilleri toplamaya çalışıyor. Duruşmanın ertelenmesiyle beraber tutukluluk halinin de devamına karar verdi mahkeme. Sürecimiz bu şekilde ilerliyor. Yargılamanın başlamasıyla beraber Hakan Aysal’la alakalı birçok araştırma yapıldı. Bu araştırmalar neticesinde de birkaç önemli delile ulaşıldı. Bunlardan bir tanesi de Semra Aysal’ın vefatının hemen ardından, yaklaşık 2 gün sonra Hakan Aysal’ın veraset ilanını çıkarmak üzere mahkemeye başvurduğuna dair delillere ulaştık. Yine bu delilde mahkemeye hitaben yazdığı dilekçede tek mirasçının kendisi olduğunu iddia ediyor. Tabi ki hukuken böyle bir şey mümkün değil. Ancak kendi planları içerisinde bunu düşündüğü için dilekçeyi de böyle yazmış. Hemen 2 gün sonra mahkemeye başvurmuş. Yine çok kısa bir süre içerisinde de ferdi kaza sigortasının kendisine ödenebilmesi için başvurduğunu öğrendik ve bu da mahkeme tarafından araştırılan bir husus” dedi.

Neredeyse tüm Türkiye'yi gezmiş

Hakan Aysal’ın acı olayın 1 ay sonrasında tatile çıktığı ve birçok yeri gezdiğini tespit ettiklerini ifade eden Avukat Özgen, şöyle konuştu: 

'Bu olayın basına yansımasıyla beraber Hakan Aysal’la ilgili hem araştırma sonucu hem de sosyal medya üzerinden tarafımıza birçok bilgi akışı sağlandı. Bunlardan bir tanesi eşinin vefatından yaklaşık 1 ay sonrasında Hakan Aysal’ın kendi normal düzenine dönmüş olarak hayatına devam etmesiydi. Bu aşamadan sonra birçok tatile çıkmış. Neredeyse tüm Türkiye’yi gezmiş. Hem 7 aylık hamile olan eşi ve çocuğu ölmüş bir kişiden 1 ay içerisinde bu kadar rahat bir şekilde normal düzenine dönmüş olması tabi ki bizde bir şüphe uyandırıyor. Müvekkillerim yaklaşık 2,5 sene kadar sessizce soruşturmanın bitmesini beklediler. Hiçbir şekilde olayları abartmadılar. Sadece adaletin tecelli etmesini beklediler. Bu aşamadan sonra da bekledikleri budur. Biz yargıya ve mahkemelerimize güveniyoruz. Ailemizin de yanındayız, çok yakın bir şekilde takip ediyoruz olayları. İnşallah en kısa sürece adalet tecelli edecektir.”

Yorumlar
dogan-k

vicdansız köpek. 3-5krş uğruna nasıl böyle bir şey yapabilirsin. biri yol arkadaşın, diğeri canından-kanından.. Dilerim ki kalan hayatında acılar içinde yaşayasın..

2 ay Önce
sensizsinema24

Biraz daha ileri gidiyorum ama eğer 1-2 yıllık evlilerse (kaç yıldır evli oldukları yer almıyor hiçbir haberde) bu adamın bu kadınla sırf bu plan doğrultusunda evlenmiş olabileceğini düşünüyorum. Hayat tarzları çok farklı görünüyor, kadın daha aile yapısına bağlı, iyi aile kızı göründü gözüme. Adam ise belli ki gözü dışarıda. İkisini evliliğe götürecek bir ortak nokta bulamadım. Ya aileler istediği için evlendiler (bana bu ihtimal uzak geliyor. Kadın fotoğrafta mutlu gibi, adam ise bir evliliğe zorlanacak bir tip değil.) ya da başından beri bu plan için kadını kandırıyor ve evleniyor. Daha dramatik bir hikaye yaratmak ve kim bebeğini öldürür ki mantığıyla şüphe çekmemek için kadının hamile kalmasını beklemiş bile olabilir. Film gibi yazdım ama adam çok soğukkanlı ve psikopat görünüyor, bana çok uzak bir ihtimal gibi gelmedi bunlar. Bir de 2 sene önce çok üzülmüştüm yazık adama aynı anda hem eşini hem çocuğunu kaybetti bir insan nasıl yaşar böyle bir acıyla diye ya

2 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (21)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz