Kız Çocukların Örtünmedikleri İçin Babalarının Tecavüzüne Uğradıklarını Söyleyen Din Öğretmeni ve Yorumlar

13.09.2021
aburoski
Onedio Editörü
78K
29

Bazen sosyal medya uygulamalarında öğretmenlerin öğrencileriyle yaşadıkları tatlı, sevimli anlara şahit oluyoruz. Onları okudukça gözlerimizden kalpler çıkıyor adeta. Tabii bu her zaman için geçerli değil maalesef... Söylemleriyle, davranışlarıyla öğrencilerine travmalar yaşatan, öğrencileri büyüme sürecinde olumsuz etkileyen öğretmenlerimiz de ne yazık ki var. Şimdi sizlere o örneklerden biri göstereceğiz. Bir eğitimcinin kurduğu iğrenç cümleleri okuyunca küçük dilinizi yutabilirsiniz...

Birey olarak anne ve babamızın ardından bağ kurduğumuz, ailemizin gözü kapalı güvenerek bizleri emanet ettiği kişiler kuşkusuz öğretmenlerimizdi.

Bu kutsal mesleği icra eden örnek aldığımız öğretmenlerimizin bizlerle konuşma tarzları, davranışları, söylemleri, yönlendirmeleri, kurdukları sevgi bağları her çocuk için önemlidir. Küçük yaşlardan itibaren ellerine teslim edildiğimiz bu kişilerin bizlerle kurduğu iletişim büyüme süreçlerinde fazlasıyla etkili.

Çoğumuz bazen öğretmenlerimizle olan güzel anıları hatırlarız ya da sosyal medyada öğretmenlerin ya da öğrencilerin yaptığı sevimli paylaşımlara şahit oluruz. Keşke her şey böylesine sorunsuz olsa değil mi? Ama maalesef bu her zaman için geçerli değil! Söylemleri ve davranışlarıyla öğrencilerini olumsuz yönde etkileyen öğretmenler de var.

Twitter'dan "@leeknowxtr" isimli kullanıcı buna örnek olacak bir durum anlattı. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeninin kız çocukların örtünmedikleri için babaları ve başka erkekler tarafından tecavüze uğradıklarını söylediğini paylaştı.

Bu ağızları açık bırakan paylaşımın ardından din öğretmeni tepki çekerken kimileri de yaşadığı benzer olayları anlattı.

Böyle bir söylemde bulunan bir öğretmenin artık sınıfa bile alınmaması gerekiyor. Tabii eminim ki şikayet edilse bile bu mesleği yapmaya devam edecek...

İnsan bazen söylemek istediklerini yutkunmak zorunda kalıyor...

Sizin düşünceleriniz neler?

Yorumlar
farkedmez

biliyorum artık sizleri de şaşırtmıyor bu olanlar.. öyle bir şey ki bunun olmaması haber olmalı artık. din hocası düzgün konuştu diye haber çıksa şaşırırım sadece.

1 ay Önce
nezes

Boyle dusunen insanlarla ayni ulkede yasayacaksa cocugumun olmamasi daha hayirli. Biz dustuk o dusmesin bu insanlarla ayni hayata :(

1 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (29)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz