Kim, Ne Dedi? Siyasilerden Barış Pınarı Harekâtı Mesajları

09.10.2019
freigeist
Onedio Editörü
24K
6

 

Türkiye, Suriye'nin kuzeyine yönelik Barış Pınarı Harekatı'nı saat 16:00 itibariyle başlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya üzerinden operasyonun başladığını duyurdu ve ardından siyasi parti liderlerini arayarak bilgi verdi..

Harekatın başlaması ardından siyasilerin yaptığı açıklamaları derledik..

 

Kemal Kılıçdaroğlu: "Dualarımız, kahraman askerlerimizin burnu dahi kanamadan #BarışPınarıHarekatı'nın bir an önce başarılı bir şekilde tamamlanması için"

Devlet Bahçeli: "Milliyetçi Hareket Partisi, Barış Pınarı Harekatı'nın yürekten ve tam bir destekle arkasında ve yanındadır"

Bahçeli yazılı açıklamasında, “Türkiye Cumhuriyeti, saat 16.00 itibarıyla başlayan Barış Pınarı Harekatı'yla bekasını ve milli varlığını çok ciddi şekilde tehdit eden hain ve bölücü örgütleri yuvalandığı ve saklandığı coğrafi alanlarda etkisiz hale getirmek için kutlu bir sefere çıkmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi, Barış Pınarı Harekatı'nın yürekten ve tam bir destekle arkasında ve yanındadır" dedi.

Meral Akşener: "Allah askerlerimizin ayağını taşa değdirmesin"

Temel Karamollaoğlu: "Ordumuza başarı, devletimize feraset ve dirayet diliyorum"

Mustafa Destici: "#BarışPınarıHarekatı Hayırlı,mübarek olsun"

Ekrem İmamoğlu: "Tek dileğimiz tüm bölgeye barış ve huzurun bir an önce egemen olması"

Mansur Yavaş: "Mehmetçiğimizin sağ salim yurdumuza dönmesini temenni ediyorum"

Tunç Soyer: "Bölgenin bir an önce huzur ve barışa kavuşmasını diliyoruz"

Yorumlar
kadir-aksahin1

İstemeyerekte olsa birçok siyasetçi harekatı desteklemiş.desteklemeseler vatan haini diyeceklerdi bi bakıma mecbur kaldılar.

4 ay Önce
golem

suudiler ve mısırlılar bize karşı arap birliğini toplantıya çağırmışlar. Görün işte arap sevicileri sevdiğiniz arapların yüzünü.

4 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (6)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz