Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Sert 'Misak-ı Milli' Yanıtı: 'Tüccar Oldun Ama...'

21.07.2021
dnizgk
Onedio Editörü
3K
5

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu kendisine 'Tavsiye ediyorum; Misak-ı Milli'yi bir öğrensin' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine Twitter'dan yanıt verdi: 'Euro'lara insanımızın mahallelerini sattın sen, Misak-ı Milli kim sen kim?'

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki ziyaretinin sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun “Suriyelileri 2 yıl içinde göndereceğim” sözü ve “Dünyaya sesleniyorum, Kuvay-ı Milliye geleneğinden geliyorum, çok çetin müzakereler sizi bekliyor” ifadeleri ile ilgili şunları söylemişti:

  • ‘Ben Atatürk’ün partisiyim’ diyen bu adam, ‘Kuvay-ı Milliye geleneğinden geliyorum’ diyor ama bir defa Kuvay-ı Milliye ruhundan haberi yok. Onu bir öğrenmesi lazım. Çünkü ta oralara kadar asker göndermişiz. Tavsiye ediyorum; Misak-ı Milli’yi bir öğrensin. Misak-ı Milli nedir? Misak-ı Milli neyi kapsıyor? O kapsam içerisinde neler vardı? Bunu bir öğrenmesi lazım. Bundan haberi yok. Ve o ‘göndereceğim’ diyor.

Erdoğan'a yanıt: "Misak-ı Milli kim sen kim?"

Erdoğan’ın sözlerine Twitter'dan yanıt veren Kılıçdaroğlu şunları yazdı:

  • 'Bizi parasıyla satın alabileceğini düşünen AB ile çetin müzakere edeceğiz dedim; Erdoğan sinirlenmiş, Misak-ı Milli’yi öğrensin demiş. Euro'lara insanımızın mahallelerini sattın sen, Misak-ı Milli kim sen kim? Tüccar oldun ama devlet adamı olmak istemiyorsun bir türlü!

  • İnsan haklarına çok önem verdiğini iddia eden AB'ye yaptığım çağrı, yükü beraber yüklenmek üzerinedir. Bu süreci tamamladığımızda, emin olun vatandaşımız kadar Suriyeli misafirlerimiz de mutlu olacaktır. Çözüm var ey halkım, sadece Euro'lara teslim olmayacak yöneticiler eksik!'

Yorumlar
blizzard

İktidar değiştiği zaman yapılacak ilk şey, eğitim sisteminin akıl ve bilime uygun olarak tekrar düzenlenmesi. Bozuk müfredat ile yetişen niteliksiz neslin biat ettiği şey ile birlikte ülkeyi nasıl uçuruma sürüklediğini ibretle izliyoruz.

6 gun Önce
dr_geyik

Böylelikle Tayyip'in Misak-ı Milli'nin ne olduğunu bilmediği de anlaşıldı.

6 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (5)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz