Kenan İmirzalıoğlu'nun Programa Katılan Kadın Yarışmacıya "Mansplaining" Uyguladığı Söylendi, İnsanlar İkiye Bölündü!

02.12.2019
aburoski
Onedio Editörü
543K
109

İyice tartışılması gereken bir konu.

Mansplaining kavramını bilmeyenler için "Erkeklerin kadınlarla girilen tartışmalarda ya da sohbetlerde her zaman baskın olması, karşısındaki insandan daha çok ve doğru bildiğini ima etmesi haliyle kadının da saçmaladığını düşünmesi bunu da tavırlarına yansıtması" olarak açıklayabiliriz.

Bu açıklamayla birlikte hemen Kenan İmirzalıoğlu meselesine geliyorum. Belki görmüşsünüzdür sosyal medyada "Kim Milyoner Olmak İster?" yarışmasına katılan bir kadının videosu dönüyor.

Videodaki Aile hukuku uzmanı yarışmacı kadının aile yapılarıyla ilgili söyledikleri eleştirilirdi -o ayrı bir tartışma konusu- fakat diğer yandan da Kenan İmirzalıoğlu'nun tavrı tartışmaya neden oldu.

Twitter'da bazı kullanıcılar Kenan İmirzalıoğlu'nun yarışmacıya "mansplaining" uyguladığını söyledi.

Bunun yanında bu düşünceye katılmayanlar da vardı ve Twitter bu konu üzerinden ikiye bölündü.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Kenan İmirzalıoğlu yarışmacıya "mansplaining" uygulamış mı? Yorumlarda buluşalım!

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
nesli-yildiz

Haksızlık edildiğini düşünüyorum. Kenan İmirzalıoğlu burada sunucu konuğu ve programı kontrol altında tutmakla yükümlü.Bu yüzden Türk toplumunun ahlaki değerlerine ve karşısında ki insanın düşünce yapısına zarar vermeyerek durumu kontrol altında tutmaya çalışmış. O yüzden ben bu konunun tartışılmasının vakit kaybı olduğunu düşünüyorum.

6 ay Önce
kalemine

Bir kadın olarak feminist duyguların bazen bazı insanlarda abartıya kaçtığını düşünmekteyim ki bu bence feministliğin eşitlik mantığıyla ters düşmekte. Adam orda ataerkil bir tutum sergilememiş. Siz daha iyi bilirsiniz diyen bir adama karşı evet ben daha iyi bilirim diye ukala ama kafadan istatistik sallayan, altının simgesini bilmediği halde biliyormuş gibi rol kesen, cahil ama cehaletinin farkında olmayan bir birey var. Roller tam tersi de olabilirdi. Ekrandaki beyfendi kadar naif olsa şu toplumda erkekler hiç bir sorun kalmaz zaten. Yani kısaca bok atmayın algısı bozuk gerzekler.

5 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (109)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz