Kalkın Gidiyoruz! İtalya’da Cinsel Gücü ve Libidoyu Arttırdığı Düşünülen Volkanik Adalara Turistler Akın Etti

15.07.2021
yilbasisusu
Onedio Editörü
33K
3

İtalya'nın Sicilya bölgesinde yer alan Stromboli ve Filicudi adalarının cinsel gücü ve libidoyu arttırdığı düşünülüyor. Afrodizyak etkili bu adalara genç çiftler bebek sahibi olmak, bekarlar ise müstakbel eşlerini bulmak için akın ediyorlar desek yeridir! Adada bulunan gizemli bir çiçeğin de buna neden olduğuna inanalar var. Bakalım siz neler düşüneceksiniz? Buyrun içeriğe...👇

Sizleri İtalya’da bulunan Stromboli ve Filicudi adalarına götürelim. Her iki ada da hiç insan eli değmemiş ve sıcak olmalarıyla meşhur olsalar da,

Aslında onlara önem arz eden en önemli etken volkanik patlamalarından dolayı oluşan büyüleyici manzaraları diyebiliriz.

Ancak tüm bunların dışında bu iki adanın bir diğer özelliği daha var. Özellikle de yerel halk bu iki adanın cinsel gücü arttırdığını düşünüyor. Hatta öyle ki adaya gelenler yatak odasından bir türlü çıkamıyormuş!😅

Bunun tam olarak nedenini ada sakinleri de bilmiyorlarmış. Tabii bunun pek çok nedeni olabilir. Adada bulunan ve lavlarla beslenen kaplıcaların kişiler üzerinde böyle bir etkiye neden olabileceği düşünülüyor.

Ayrıca bu sularla büyüyen pek çok bitkinin de aynı etkiyi yaratabileceğine inanılıyor.

Bebek sahibi olmak isteyen yeni evli çiftler dünyanın dört bir yanından buraya akın ediyor,

Bekarlar ise müstakbel eşlerini bulma umuduyla adaya geliyorlarmış!

Stromboli dünya üzerindeki en aktif yanardağlardan biri olduğundan pek çok insan adada bir çeşit bir afrodizyak etkisi olduğunu düşünüyor.

Her 15 dakikada bir volkanik patlama olan adada kalp ritminiz de haliyle hiç stabil kalamıyor diyebiliriz.

Yerel bir şarap üreticisi olan Maria Puglisi konu hakkında şunları söylüyor: “Burası oldukça şehvetli bir yer, ateşin ve tutkunun adası. Volkanik patlamaların her birini vücudunuzda hissedebiliyorsunuz. Bu da oldukça libido arttıran bir durum.”

Ayrıca adaya giden pek çok insan bu patlamalarda oluşan titreşimleri daha iyi hissedebilmek için çıplak bir şekilde yere yatıyorlarmış!

“Orgazm oluyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz Bu da ateşli bir seksi tetikleyen bir nevi bir ritüel. Tüm o sıcaklık ve titreşimi hissediyorsunuz.”

Adada aynı zamanda kişinin hamile kalmasına yardımcı olduğu düşünülen bir de bitki var. Bu bitkinin yaydığı kokunun kadınların daha rahat hamile kalmasına yardımcı olacağı düşünülüyor.

Bu çiçek ise Cestrum nocturnum yani Türkçe adıyla Melisa!

Siz ne diyorsunuz? Sizce gerçekten böyle bir şey mümkün olabilir mi?

Yorumlar
heineken

Bizde de Adıyaman/Menzil köyü var. Köye girişte kadın/erkek ayrılıyor. 9 ay sonra erkek doğum yapıyor.

3 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (3)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz