KADEM İstanbul Sözleşmesi'ne Destek Verdi Sosyal Medyadan Tepki Yağdı: 'Bu Bir Kalkışmadır'

01.08.2020
yasin-arrslan
Onedio Editörü
35K
44

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ın başkan yardımcılığını yaptığı KADEM bugün İstanbul Sözleşmesi'ne destek verdi. Ama sosyal medyada hükümete yakın hesaplardan bu desteğe ağır bir eleştiri geldi. Gelen eleştiriler üzerine KADEM sosyal medya üzerinden açıklama yaptı..

Ancak KADEM'in bu desteğine özellikle hükümet destekçilerinden eleştiriler geldi

Sosyal medya üzerinden gelen eleştirilerden öne çıkanlardan bazıları👇

Gelen bu eleştirilerin ardından KADEM yine bir açıklama yaptı

KADEM sosyal medya üzerinen yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vererek eleştirilere cevap verdi:

"Son günlerde alevlenen İstanbul Sözleşmesi ile ilgili tartışmalara dair ortaya koyduğumuz görüşlerimiz, bazı kişiler ve kurumlarca farklı noktalara çekilmek isteniyor. Bizler bir kez daha altını çizerek ifade ediyoruz ki, uluslararası bir sözleşmenin şeytanlaştırılmasına da karşıyız, mutlak çözüm olarak sunulmasına da. Bu noktada şiddete karşı etkin mücadelede her türlü sözleşme de kanunlar, yönetmelikler ve diğer uygulamalar gibi araçtır. Aslolan şiddetle mücadeledir.
Ancak bizim bu tavrımızı kendi görüşleri doğrultusunda kullananlar ve siyaseten bir enstrümana dönüştürmek isteyenler olduğunu da görüyoruz. Biz kadınların ve mazlumların hakları için çalışan bir dernek olarak bu bakışlardan uzağız ve bu duruma alet olmayacağız. Halkı kin, nefret ve düşmanlığa alenen tahrike yönelik, kamu güvenliğini tehlikeye sevketme maksatlı provakatif ifadeler ve faaliyetlerin de KADEM olarak daima karşısında olduk. “Kalkışma” diyerek çalışma alanımıza ilişkin görüşlerimizi hedef haline getirenlerle ilgili yasal yollara müracâat edip, dava açacağımızı açıkça ifade ediyoruz."

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
blizzard

Bu tepki vermek değil. Kadını mal gibi gören ataerkil bir ideolojide yetişen şeylerin aile, örf ve ahlâk kavramlarının arkasına saklanıp kinlerini kusması.

4 gun Önce
karacakaya161

Sadece erkeklerin eleştirmiş olması doğru yolda olduklarını gösteriyor

4 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (44)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz