İzmir'de Camide 'Müslüm Gürses Çaldırıldı' İddiası Asılsız Çıktı

08.07.2020
emre-ordu
Onedio Editörü
3K
6

İzmir Karşıyaka'daki camiden Müslüm Gürses şarkısının çalındığı öne sürüldü. Hem emniyet hem de müftülük tarafından yapılan açıklamada müzik sesinin, camiye yakın noktadaki otomobilden geldiği belirtilerek, iddialar yalanlandı.

İzmir'de, camilerden İtalyanca 'Çav Bella' ile Selda Bağcan'ın seslendirdiği 'Yuh Yuh' adlı şarkının çalınmasının ardından Zübeyde Hanım Mahallesi'ndeki caminin hoparlöründen de bugün saat 03.30 sıralarında Müslüm Gürse'in "Unutamadım" şarkısının çalındığı iddia edildi.

İşte o görüntüler 🎥

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

Müziğin camiden çalınmadığı tespit edildi

Bunun üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, hem mahallelinin hem de cami derneğinden kişilerin ifadesine başvurdu. Yapılan çalışma sonucu müzik sesinin, camiye yakın noktada park halindeki otomobilden geldiği, caminin kapısının ve tüm elektrik sistemlerinin 23.30'da kapatıldığı belirlendi.

Soruşturma başlatıldı

Olayla ilgili 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama' suçundan soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

İzmir İl Müftülüğü yetkilileri de yaptıkları açıklamayla müzik yayınının camiden yapıldığı iddiasını yalanladı.

İzmir'de önceki provakasyonlar

İzmir'de geçtiğimiz aylarda müftülüğün ses sistemi sabote edilerek "Çav Bella" ve "Yuh Yuh" şarkıları çaldırılmıştı.

Camiden yapılan müzik yayınının görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan CHP'nin İzmir eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir tutuklanmıştı. Özdemir bir süre sonra tahliye edilmişti.Özdemir'in 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi istenmişti.

Savcılığın başlattığı soruşturmada fail veya failler ise henüz yakalanamadı.

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
muhitto

İzmir s*ksin sizi.

4 hafta Önce
balkan34

Camide çav bella çalınca öfkelenenler camide dombıra çalınırken ses çıkarmıyorlarsa ortada bir din yoktur siyaset vardır.Tarihte de böyledir hep öyle olmuştur.Sadece Türkiye'de Camilerden Sala okunur mesela Arabistan da dahil başka bir ülkede asla okunmaz.Dinler kültürdür fazlası değil...

4 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (6)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz