IŞİD İstanbul'da 'Okul' Açmış: Elinde Kalaşnikof Olan Çocuk Fotoğrafları İddianamede

İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde IŞİD’in bir 'okulu' bulunduğu ortaya çıktı. 35 IŞİD mensubu hakkında düzenlenen iddianamede 'sübyan okulu' adı altında çocuklara verilen skandal dersler ve ellerinde Kalaşnikof bulunan küçücük çocukların fotoğrafları da dosyaya girdi...

Buna göre Sultanbeyli ilçesindeki okulda bulunan ders notlarında 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim ve 30 Ağustos gibi milli bayramları kutlayanların ‘kafir’ olacağı savunuluyor...

Notta, ‘Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının, devlet mahkemelerinin, askerliğin, partilerin ve bayramların reddedilmesi gerektiği’ belirtiliyor.

Örgüt, okulda çocukların eline Kalaşnikof verip fotoğraf da çektirmiş.

İddianamede, şüphelilerin WhatsApp konuşmalarına da yer verildi:

“İyi yapmışlar ölsün kafirler / Bugün bir sürü T.C. uşağı gebertmişler / Ohh iyi yapmışlar ölsün kafirler / Şimdi hemen şehit derler / Sınıra gelirlerse geçişimiz kolay olur / Meydanlara çıkalım Müslüman nedir görsünler / Ben bekar çıkamıyorum senin kocan var / Tamam işte onlar çıksın diye dedim silahını kapan çıksın / Geçen gün eşimi yürüyüşe götürdüm. Cihada hazırlık için ille cephede olmak gerekmiyor ki. Spor yapmıyorlar burada, bir şey olsa savunamayacaklar. Atış derslerine başlayacağız inşallah ormanda / Evli olsam ben de başlardım. Ben de ok derslerine evde başlayacağım / İran Cumhurbaşkanı yardımcısı İshak Cihangir Ankara’ya geliyor / Muta çocuğu p. evladına bir hoş geldin demek boynumuzun borcu.”

Aynı iddianamede daha önce de tutuklu bir IŞİD'linin Meclis ve AKP’nin Ankara il başkanlığında keşif yaptığı belirtilmişti.

İstanbul'daki operasyonda tutuklanan 28 şüpheliden biri olan Selim S.nin Meclis bahçesindeki fotoğrafları iddianameye girmişti. 

Şüphelinin aynı günün akşamında İstanbul'a uçakla döndüğü belirtilen iddianamede, yine şüphelinin Zeynebiye Camii çevresinde ve Zeynebiye Kültürevi'nde de keşif yaptığı belirtilmişti. 

İddianamede, aralarında Selim S.'nin de bulunduğu 6 şüpheli hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenirken tüm şüpheliler hakkında ayrıca 'Terör örgütü üyeliği' suçundan da 7.5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası talep edilmişti. 

 Başsavcılığın onayladığı iddianame, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Ağustos 2016’da, Ankara'da IŞİD’e yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda, IŞİD'in 'kitabevi' olarak bilinen beş katlı bir binayı çocuklara "eğitim vermek" amacıyla kullandığı ortaya çıkmıştı.

Ankara'da 5 Katlı IŞİD Binası: 30 Çocuğu Eğitiyorlarmış

Popüler İçerikler

Onedio "Ne Seneydi Be" Ödülleri Gururla Sunar! 2023'ün Enlerini Seçiyoruz!
Mustafa Destici, Sokak Köpekleriyle İlgili Atatürk Döneminde Çıkan Genelgenin Uygulanmasını İstedi
OnlyFans Kullanıcısı Gizem Bağdaçiçek'in "Müstehcenlik" Suçlamasıyla Gözaltına Alınması Tepki Topladı
YORUMLAR

Bizim ülkenin güvenlik seviyesi emekli bi dedenin pin kodu gibi herhalde , 1234 yazan giriyo anasını satim :/

10.02.2017

E emniyet genel müdürlüğünün admin şifresi 1234567 idi yanlış hatırlamıyorsam. Gerçi sonra güncelleyip sekiz karakter yaptılar ama kafa aynı kafa bence...

10.02.2017

Herkese kafir demekten geri kalmıyorlar ama kafirin ne kadar icadı varsa bizden fazla kullanıyorlar. Dincilerin bu iki yüzlülüğü de başka bişeyde yok.

10.02.2017

Zaten dincilik çifte standart üstünde ilerler...

10.02.2017

Demek ekmek yediğin kaba sıçıyorsun,demek Atatürk'ü ve inkılaplarını reddediyorsun,hem de kendisinin kurduğu ülkede?Yanacaksın.Yani cehennemi bilemedim de direk biz de yakma hizmeti verebiliriz bedavaya.Belki ejderhalarımız yok ama doğuştan piromanimiz var,choose is yours balım.Yani jenerasyon olarak öyle bir zamana denk geldik ki,ya öfke,kin ve nefretten psikopat/sosyopat olacağız,ya da depresyonun dibini görüp bir yerde intihar edeceğiz.Diğer tüm yolları kapadılar.

10.02.2017

ilkini tercih ederim.

TÜM YORUMLARI OKU (63)