İçişleri Bakanlığı Açıklama Yaptı: Cübbeli Ahmet 'Ben Tarikatlar Silahlanıyor Demedim' Dedi

21.09.2020
yasin-arrslan
Onedio Editörü
54K
44

İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasından sonra daha önce çıktığı programdaki videoyu sosyal medya hesabında paylaşan Cübbeli Ahmet, tartışma konusu olan sözleriyle cemaat ve tarikatları değil, Selefi grupları kast ettiğini söyledi.

"2 bin dernek silahlarıyor" sözlerinden sonra "Savcılar beni çağırırsa silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım" dediği belirtilen Cübbeli Ahmet yeni bir açıklama yaptı.

"Ben, 'Cemaatler ve tarikatlar silahlanıyor' demedim, 'Selefi dernekler silahlanıyor' dedim ama din karşıtı bazı yayın organları kasıtlı olarak lafı 'Cemaatler ve tarikatlara' çevirdiler. Buyrun! Videoyu Dinleyin!"

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

İçişleri Bakanı Yardımcısı Mehmet Ersoy, Cübbeli'nin gündeme getirdiği bir kısım derneklerin silahlandığı iddiasıyla ilgili açıklama yapmıştı.

Açıkalamada "Bakanlığımızca, bugüne kadar selefi derneklerle ilgili yapılan denetimlerle birçok dernek kapatılmış, birçoğuna para cezası uygulanmıştır. İç Güvenlik Stratejileri Başkanlığı’nca da konunun önemine binaen 1.5 yıllık kapsamlı bir çalışma gerçekleştirilmiştir. Bir kısım derneklerin silahlandığı iddiası ya da ihtimaline karşı da kayıtsız kalmamız mümkün değildir. Paylaşılan ilk demeçten sonra da derhal Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü denetçileri, terör ve istihbarat birimlerimiz tekrar tahkikata başlamıştır. Mesele aynı hassasiyetle takip edilmeye devam edilecek, idari ve adli süreçler işletilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." denilmişti.

Yorumlar
umtbzdgnn

Ya ashfhafbhabfhbh olm bir tane islamcı gösterin bana ki karakteri olsun ya ahsfbahfbhafb Jet Fadıl'a para kaptırıp, dolandırıcılık yaptığı evde kasedi çıkan adama güvenmek de komedi ha.

1 ay Önce
dipten-gelen-dalga

libya ya da suriye için eğitilen cihadçılar da olabilir bunlar. ikisi de elinde patlayınca seçim öncesi kullanalım diye ayrılmışta olabilir. nihayetinde o koltuktan hukuk çerçevesi içerisinde kalkması bana olası gelmiyor. bu da benim komplo teorim işim gücüm yok bunları üretiyom bende:d

1 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (44)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz