Hollandalı Gazeteci, AB Savunma Bakanları'nın Gizli Zoom Toplantısına Daldı: 'Polisler Gelmeden Çıksan İyi Olur'

21.11.2020
dnizgk
Onedio Üyesi
14K
6

AB Savunma Bakanları'nın online olarak düzenlediği zirve uluslararası basının gündemine oturdu. Bakanlar görüşmeleri sürdürdüğü sırada Hollandalı bir gazeteci toplantının ortasına daldı..

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok alanda olduğu gibi diplomatik toplantılar da Zoom gibi platformlarda online olarak yapılmaya başlandı. Ancak kritik bilgilerin paylaşıldığı bu toplantıların güvenli olup olmadığı tartışmalarını alevlendirecek bir olay yaşandı.

AB ülkelerinin Savunma Bakanları, dün AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell’in başkanlığında bir toplantı düzenledi.

Ancak toplantının davetsiz bir misafiri vardı. Hollandalı RTL Televizyonu muhabiri Daniel Verlaan, bakanlar görüşmeye devam ettiği sırada toplantının ortasına daldı.

Hollanda Savunma Bakanı Ank Bijleveld’in Twitter’da paylaştığı fotoğrafta görülen bir kağıtta, gizli toplantının erişim adresi ile 6 haneli şifresinin 5 harfi de görülüyordu.

Verlaan, deneme yoluyla sonuncu rakamı da bularak savunma bakanları toplantısına girmeyi başardı ve bir anda ekranda belirdi.

Önce büyük bir şaşkınlık sonra gülüşmelerin yaşandığı o anlarda Borrell ve Verlaan’ın diyaloğu dikkat çekti.

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

Yorumlar
edwardo

Mükemmel bir olay ben de cb toplantılarına dalmak istiyorum böyle

4 gun Önce
himura-battousai

bankalar bile güvenli degil diye zoom kullanmiyor adamlarin yaptigi olaya bak :D

4 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (6)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz