Hey Gidi Eski Günler Diyeceğiniz Facebook'un Popüler Oyunları

10.06.2021
cagatayernis
Onedio Üyesi
346
4

2000'li yılların başlarından 2010'lu yılların sonlarına kadar Facebook fazlasıyla popüler bir sosyal medya platformuydu. Birçoğumuz boş vakitlerimizi Facebook'da geçiriyor, garip atarlı sözler ve hoşumuza giden şarkıları paylaşıyorduk. 

Tabii ki bir de Facebook içerisinde yer alan bazı oyunlar vardı, şimdi bir zaman yolculuğu yapıyor ve eskiden Facebook üzerinden bolca zaman geçirdiğimiz oyunlara bir göz gezdiriyoruz.

Farmville

7'den 70'e her yaştan oyuncusu olan Farmville 2009 yılında Zynga tarafından geliştirildi. Bu çiftlik temalı simülasyon nedeniyle ekinlerim büyüyecek diyerek onlarca insan masadan kalkıp evlerini yolunu tutardı. Sonrasında Zynga Farmville 2'yi çıkarsa da ilk oyun kadar popüler olamadı.

Candy Crush Saga

2012 yılında Activision Blizzard'ın yan kuruluşu olan King firması tarafından geliştirilen Candy Crush Saga milyonlarca oyuncuyu, oyununa toplamayı başardı.

Dragon City

2012 yılında Social Point tarafından geliştirilen Dragon City, o zaman özellikle çocukların ve gençlerin ilgisini toplamayı başarmıştı. Ejderhanızı büyütüp, geliştirebildiğiniz ve savaştırabildiğiniz oyun hâlâ yaşamını sürdürüyor olsa da o eski halinden eser yok.

CityVille

Farmville'nin yakaladığı başarının ardından hemen kolları sıvayan Zynga, bir yıl sonra CityVille'yi yayınladı. Başarılı bir şehir kurma simülasyonu olan CityVille'de güzel bir başarı yakaladı.

8 Ball Pool

2010 yılında Miniclip tarafından geliştirilen 8 Ball Pool, günümüzde bile birçok insanın hâlâ oynamayı en sevdiği bilardo oyunlarından bir tanesi konumunda. Miniclip 8 Ball Pool ile yakaladığı başarının yanı sıra bazı popüler oyunlar Agar. io, Plague Inc gibi oyunlarında geliştiricisidir.

Zynga Poker veya Texas HoldEm Poker

Texas HoldEm Poker veya Zynga Poker ismi ile bilinen oyun Zynga tarafından FarmVille'den hemen önce, tekerleğin icadından ise hemen sonra geliştirildi. Adından da anlaşılabildiği gibi bir poker oyunu olan oyun günümüzde de fazlasıyla oyuncuya sahip.

Top Eleven Be A Football Manager

Bir futbol menajerlik oyunu olan Top Eleven Be A Football Manager 2010 yılında Nordeus tarafından geliştirildi. Top Eleven Be A Football Manager günümüzde de bol oyuncuya sahip olan bir oyun.

Criminal Case

2012 yılında Pretty Simple tarafından geliştirilen Criminal Case dönemin popüler bulmaca oyunlarından birisiydi. Hepimizin kendisini Sherlock Holmes sandığı Criminal Case'de amaç, oyunun söylediği objeleri bulup oyunda ilerlemektir.

Wild Ones

2009 yılında Playdom tarafından geliştirilen Wild Ones, 2013 yılında kapandı. Playdom şirketinin en popüler oyunlarından birisi olmayı başardı.

Bu içeriğe ait yorum yoktur
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz