Hayvan Kaçakçılığını Alışkanlık Haline Getiren Sosyal Medya Fenomeni Meriç İzgi 3. Maymunu da Satın Alınca Ortalık Karıştı!

14.09.2020
aburoski
Onedio Editörü
124K
33

Hayvanları artık rahat bırak!

Sosyal medya fenomeni Meriç İzgi'nin Mart ayında "Koko" ismindeki maymunu hayvan kaçakçılığı ve hayvan ticareti yaptığı gerekçesiyle Tarım ve Orman Bakanlığı çalışanları tarafından korumaya alınmıştı.

Evinin basıldığını söyleyen İzgi, arbede sırasında çeşitli bölgelerinden yaralandığını da iddia etmişti. Bir süre bu olay gündemimizi meşgul etmişti.

Bazı sosyal medya kullanıcıları Koko'yu 'sahibinden' ayıran yetkililere tepki gösterirken bazıları da evcil olmayan bu hayvanın doğal yaşamından koparılmasını eleştirmişti.

Koko korumaya alındıktan bir süre sonra da İzgi, Koko'yu geri aldığını söylemişti fakat o maymunun Koko olmadığı yeniden ikinci bir maymunu kaçak yollarla satın aldığı ortaya çıkmıştı.

Bu yaşananların ardından şimdi de wild_at_life isimli bir Instagram sayfası fenomenin kaçak yollarla 3. maymunu satın aldığını ve daha önce 1 piton ve 2 maymun için yazılan cezalarını da ödemediğini belirtti.

Olayın duyulmasının ardından İzgi, Instagram hesabından bu açıklamayı yayınladı.

Ülkeye girişi yasak olan hayvanları sırf etkileşim için doğal ortamından ayırıp annelerinin öldürülmesine neden olduğu için sosyal medyada büyük tepki topladı.

Hayvan kaçakçılığını alışkanlık haline getiren Meriç İzgi'ye gelen tepkiler şu şekilde;

Meriç İzgi'ye bu cesareti veren cezaların az olması sanırım yoksa nasıl defalarca kaçak yollardan hayvan soksun ki ülkeye?

Yorumlar
metin-akalp

Öyle bir anlattın ki Meriç İzginin hayvanı olasım geldi. Yani ben insan halimle yüksek standartlarda bakılan mutlu biri değilmişim onu hissettim. Bir ara tasmayı takayım da Meriçin peti olayım o zaman.

10 ay Önce
sbstnbjk

Bunlar nasıl fenomen oluyor anlam veremiyorum. Senelerdir yeni nesil gümbür gümbür geliyor, çok zekiler, ülkeyi ayağa kaldıracaklar diyorduk yeni nesil salak çıktı. Yeni nesil kusura bakmasın. Şu tarz tipleri takip edip, hayran olan insan salaktır. İsterse atom mühendisi olsun yine de salaktır.

10 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (33)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz