Halka Uyarı Yapıldı: Nusaybin'e 9 Roket İsabet Etti

09.10.2019
freigeist
Onedio Editörü
30K
7

 

Demirören Haber Ajansı, Suriye'nin Kamışlı kentinden atılan 9 roketin, sınır hattındaki Mardin'in Nusaybin ilçesinde farklı yerlere isabet ettiğini aktardı. İlçede sınıra yakın bölgelerdeki okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

 

 

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, 9 roketten çoğu boş arazilere, biri Yıldırım İlkokulu'na, biri Yeşilkent Mahallesi'nde bulanan Doğan Sitesi'ndeki 5'inci katta bulunan bir daireye, biri Kışla Mahallesi'ne ve bir karakola isabet etti.

Roketin isabet ettiği Kışla Mahallesi'ndeki Hayat Sokağı'nda 3 kişinin yaralandığı aktarılıyor.

Saldırıda yaralananlar, sağlık görevlilerince ilk müdahalelerinin ardında ambulanslarla Nusaybin Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

'Vatandaşlarımızın can güvenliği nedeniyle sınır hattından uzak durmaları ve evlerin zemin katlarında beklemeleri önemle duyurulur' anonsları yapıldı. 🎥

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

Bu anonslarla birlikte özellikle sınır hattında yaşayan çoğu vatandaş yanlarına aldıkları bazı kıyafetlerle evlerinden ayrılıp, yakınlarının yanına gitti.

 

Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada, harekat dolayısıyla Nusaybin ilçesinde Kızıltepe, Şenyurt ve Akdoğan mahallerinde bulunan tüm okulların yarın 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

Yorumlar
hadibeyaaa

Diğer başlıklarda şiddeti nihai çözüm olarak görmediğimi,Akp hükümetinin ne niyetine ne stratejik zekasına zerre kadar güvenmediğim için operasyonun bende soru işareti oluşturduğunu söyledim.Burada da Ypg/Pyg her ne ise onlara da bir çift söz edeyim. Barıştan insanlıktan dem vuruyorsunuz da İstanbul'da patlayan canlı bombalarınızı afiş yapıp asmıştınız Kuzey Suriye'de ! Orada ölenler sivildi,kadındı,çocuktu,Kürttü,Türktü,Aleviydi.Şimdi de Nusaybin vs. yerlerdeki sivil yerleşimlere rastgele roket atıyorsunuz.Bebek katili Öcalan'ın posterlerini taşıyorsunuz.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ! Ağlayın Amerika'ya şimdi belki elinizdeki kandan kurtarır sizi...

4 ay Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (7)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz