Gerçek Hayat 'Hilafet' Çağrısında Bulundu, Dilipak Twitter'da Paylaştı: 'Şimdi Değilse, Ne Zaman?'

26.07.2020
sadecegeciyorum
Onedio Editörü
55K
181

Gerçek Hayat isimli dergi hilafet çağrısında bulundu.** İktidara yakınlığı ile bilinen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'ın da paylaştığı kapakta**** 'Hilafet için toparlanın' ifadesi yer aldı..**

Abdurrahman Dilipak’ın Twitter’da paylaştığı Gerçek Hayat dergisi kapağında “Artık Ayasofya ve Türkiye hür” ve “Şimdi değilse ne zaman, sen değilsen kim? Hilafet için toparlanın” ifadeleri yer aldı.

Derginin 27 Temmuz-2 Ağustos tarihlerini kapsayan sayısını Abdurrahman Dilipak yorum yapmadan paylaştı.

Söz konusu derginin kapağı şöyle 👇

Gerçek Hayat adlı derginin imtiyaz sahibi olan Mustafa Albayrak, aynı zamanda Yeni Şafak gazetesinin İcra Kurulu Başkanlığı görevini de yürütüyor.

Dergi 2000 yılında hayatına başlarken, ilk olarak Hakan Albayrak'ın önderliğinde yayımlandı. Dergide İsmet Özel gibi isimler de yer aldı. Gerçek Hayat, 2016 yılında Albayrak Medya Holding bünyesine katıldı.

Dilipak'ın tweetine pek çok tepki geldi. Öne çıkan bazı yorumları sizler için derledik 👇

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
ancient_guy

Toplanın ey yobazlar toplanın, birşey göstereceğim: MADDE 1. – Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir. MADDE 2. – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir. MADDE 3. – Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Millî marşı "İstiklal Marşı"dır. Başkenti Ankara'dır. MADDE 4. – Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez. Hadi dağılın şimdi or*spu çocukları sizi.

1 hafta Önce
ancient_guy

Şaka bir yana, Anayasa'nın ilk 3 maddesi hedef alındığı an Atatürk'ün Bursa nutku geçerli olur. Vatan millet söz konusu olduğu zaman öyle orospunun tekinin televizyonda bizim aile 50 kişiyi götürür demesiyle korkutamazsınız kimseyi. O bizim aile dedikleri gibi 50 aileyi bir kişi tek başına götürür. Ülkedeki tüm laiklerin öyle yumuşak tipler olduğunu sanmaları hepsinin sonu olur. Cumhuriyet ve özgürlüklerimizi savaşarak kazandığımız gibi savaşarak koruruz.

1 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (181)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz