Geçirdiği Bademcik Ameliyatından Sonra İrlanda Aksanıyla Konuşmaya Başlayan Kadının Tuhaf Hikayesi

14.05.2021
yilbasisusu
Onedio Üyesi
17K
8

Bir gün uyanıp Yozgat şivesiyle konuşmaya başladığımı hayal edemiyorum...😅

Sizleri Avustralyalı Angie Yen ile tanıştıralım. Kendisi bademcik ameliyatı geçirdikten sonraki sabah daha önce hiç İrlanda’ya gitmemiş olmasına rağmen İrlanda aksanıyla konuşmaya başlamış.

Angie bu durumu TikTok hesabında çektiği bir videoyla anlatmış:

“Sabah uyandığımda İrlanda aksanıyla İngilizce konuşuyordum. Bunun tuhaf bir rüya olduğunu düşündüm. Ama değildi, Avusturalya aksanım tamamen yok olmuştu.”

Doktorların iki hafta süren araştırmasının sonunda Angie’nin bu durumun Yabancı Aksan Sendromu olduğu ortaya çıkmış. Bu sendrom kişinin aksanın değiştiği bir beyin hasarından kaynaklanıyormuş.

Ancak öyle ki bu durum 1907 yılından bu yana yalnızca 100 kişide meydana gelmiş.

İki haftalık sürecini ve değişimini anlatan Angie gün geçtikçe aksanın daha da kuvvetlendiğini fark ettiğini söylüyor. Hatta öyle ki ameliyattan sonraki ilk sekiz gün durumu doktorlar bile anlayamamış.

Bu durum meydana geldikten sonra hastaneye gidip bir uzmanla konuştuğunu ancak kendisine ‘vücudunun iyileşmesine müsaade etmelisin’ dediğini iddia eden Angie ikinci gününde;

“Sabah uyandım ve Avusturalya aksanım geri gelmişti. Bir arkadaşımı aradım ve durumu teyit ettim ancak telefon görüşmesinden 5-10 dakika sonra İrlanda aksanı tekrar geldi” diyor.

“Ne yapacağımı bilmiyorum. Bu çok acayip bir durum. Artık çabalamıyorum bile, tamamen dehşete kapılmış bir haldeyim. Bu sabah uyanana kadar bu durumun geçeceğini düşünüyordum.”

İlerleyen günlerde Angie’nin Avusturalya aksanının emaresi bile kalmamış ve artık tamamen bir İrlandalı gibi konuşmaya başlamış.

Kendisi son videosunda 'Evet, tıbbi bakıma ve doktorları görmeye ihtiyacım olduğunu biliyorum ancak bana bakacak, bana neyin yanlış olduğunu söyleyecek ve beni eski halime geri döndürecek doğru kişiyi bulmak bile başlı başına ayrı bir mücadele' ‘diyor.

“Maalesef ki numara yapmıyorum. Gerçekten yürekten Avusturalya aksanımın geri gelmesini istiyorum çünkü 20 yıldır böyle konuşuyordum.”

Angie’nin TikTok videosunu da merak edenler için buraya bırakalım:

Bu tarayıcı HTML5 Vidolarını Desteklememektedir.

Yorumlar
daudy

Çok acı, Allah başka dert vermesin.

4 hafta Önce
mrs.sandman

Biz de derdimiz var sanıyoruz

4 hafta Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (8)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz