Galatasaray'dan Yeni Akit'e Tepki: 'Liseye Dil Uzatanların Asıl Amaçları Ortadadır'

01.08.2020
nihat
Onedio Editörü
750
2

Galatasaray Spor Kulübü'nden, Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu'nun dün yayımlanan yazısına tepki açıklaması geldi.

Kulübün resmi Twitter hesabında yapılan açıklamada "Galatasaray Lisesi'ne dil uzatanların asıl amaçları ortadadır" ifadesi kullanıldı.

'Galatasaray Lisesi, 1481 yılına kadar uzanan kökleriyle Türk milletinin sahip olduğu en önemli eğitim kurumlarının başında gelmektedir'

Yeni Akit Yazı İşleri Müdürü Ali Karahasanoğlu, dün kaleme aldığı yazısında Galatasaray Lisesi'ni hedef göstermişti. Konuyla ilgili olarak, Galatasaray Spor Kulübü'nden bugün bir açıklama geldi.

Galatasaray Spor Kulübü'nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ""Kulübümüzün kurucusu ve 1 numaralı üyesi Ali Sami Yen'in 'Türk olmayan takımları yenmek' hedefiyle, Türkiye'nin medar-ı iftiharı olan Galatasaray Spor Kulübü'nün temellerinin atıldığı Galatasaray Lisesi, 1481 yılına kadar uzanan kökleriyle Türk milletinin sahip olduğu en önemli eğitim kurumlarının başında gelmektedir" ifadesine yer verildi.

Açıklamanın tamamı şu şekilde

"Çanakkale'de, Trablusgarb'ta, Balkan Harbi'nde, Kafkas Cephesi'nde, Irak'ta, Gazze'de, Sina'da, vatan uğruna şehitler veren Galatasaray Lisesi, İstiklal ruhuyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin sarsılmaz değerleriyle yoğrularak bugünlere gelmiştir.

Bu vatan için canını hiçe sayarak cephelere koşan, mezun vermeden şehitler veren Galatasaray Lisesi, 'Fikri hür, vicdanı hür' nesiller yetiştirerek, Cumhuriyetimizin üzerine bina edildiği tüm değerleri benimseyen ve her zaman her yerde savunan bir kurum olmuştur.

Türkiye'de sayısız değerli insanı tedrisatından geçiren bir ilim irfan yuvası olan Galatasaray Lisesi'ne dil uzatanların asıl amaçları ortadadır. Bu cüreti gösterenler şunu bilmelidir ki; tüm kurumlarıyla tek vücut olan Galatasaray, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetin temel değer ve ilkelerinin yılmaz bekçisi olmaya devam edecektir."

Bunları da Mutlaka Oku

Yorumlar
bseozyrt

Liseye dil uzatanların amk deyip geçecektiniz ne gerek var ciddiye alıp açıklama yapmaya sevgili Galatasarayım ?

4 gun Önce
TÜM YORUMLARI GÖR (2)
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz