Filmlerden ve Romanlardan Daha Büyük Bir Hikaye Anlatan 10 Harika Heykel

25.08.2019
31K
4

 

7. gerçekten harika...

 1.

Alfie Bradley'in Bıçak Meleği Heykeli

Alfie Bradley, yaklaşık p metrelik bu heykeli 100.000'den fazla bıçak kullanarak yaptı. Bu bıçaklar, bıçak ile işlenen suçlara dikkat çekmek için kurulan yardım kuruluşları, eylem grupları ve bıçak suçlarından bir şekilde etkilenen diğer insanlar tarafından toplandı. Birleşik Krallık polisi tarafından oluşturulan kutulara konuldu. ‘The Knife Angel’, insanları bıçak taşımanın ne kadar ciddi bir durum olduğu ve bu silahların ne kadar tehlikeli olduğu konusunda eğitmek için İngiltere'yi dolaşıyor.

 2.

Jean Marais’in Geçişli Duvarlar Heykeli

Bir gün gücünü kullandığı sırada süper gücünü kaybeder ve duvarın içinde sıkışıp kalır. Bu heykel ile sanatçı tam olarak o anı tasvir etmiş.

 3.

Lorenzo Quinn tarafından yapılan Köprüler Kurmak Heykeli

 4.

Terry Allen’in Çalışan Adam Kurumsal Kafa Heykeli

 5.

Arnaldo Pomodoro'nun Kürenin İçindeki Küre Heykeli

 6.

Jan Fabre'ın Bulutları Ölçen Adam Heykeli

 7.

Jason Decaires Taylor'ın muhteşem su altı heykelleri.

Sanatçı şaheserlerini Meksika, Bahamalar gibi bölgelerdeki su altlarına yerleştirerek, küresel iklim değişikliklerine ve dünyayı korumak için yapabileceklerimize daha fazla dikkat çekmeye çalışıyor.

 8.

Gali Lucas ve Karoline Hinz tarafından Amsterdam Işık Festivali için yapılmış bu heykel.

 9.

Yaşam Sırası - Ölüm Sırası, Frank Meisler

5 kişilik grup toplama kamplarına gönderilen ve öldürülen 1,6 milyon Yahudi çocuğu temsil ederken diğer 2 çocuk kurtarılıp ve İngiltere'ye gönderilen 10.000 çocuğu sembolize ediyor.

 10.

Damien Hirst'ün Mucizevi Yolculuk heykeli

Doha'daki Sidra Tıp ve Araştırma Merkezi'nin dışında bulunan bu muhteşem anıt, her biri rahimden doğuma kadar bir embriyonun büyüme aşamalarını gösteren 14 büyük ölçekli bronz heykelden oluşuyor.  Son derece açık ve cesur olan Mucizevi Yolculuk, bazı kesimler tarafından tepki gördü ve bir süre kaldırıldı.

Anıtın yaratıcısı Damien Hirst'un eserin hakkında yaptığı açıklama ise şu şekildeydi: “Sonuçta, bir bebeğin doğumdan önce geçirdiği yolculuk, insan yaşamında yaşayacağı her şeyden daha büyük.“

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Bu içeriğe ait yorum yoktur
Bu içerikleri de okumak isteyebilirsiniz